Data dodania: 27.05.2013
Znicz Biała Piska wygrywa 8:0 z Vęgorią Węgorzewo
Czarne chmury nad piskim Mazurem
Sympatycy Vęgorii Węgorzewo mieli nie tęgie miny po sobotnim pojedynku ze Zniczem Biała Piska. Wicelider IV ligi nie miał litości dla gospodarzy, aplikując dziesiątej drużynie tabeli aż osiem goli. Pierwszoplanową postacią zespołu prowadzonego przez Ireneusza Piwko okazał się autor hat –tricka Karol Janik.

Pomocnik gości w 12 minucie meczu najpierw przyjął piłkę dograną przez Pawła Adamca, a następnie pewnym strzałem pokonał Andrzeja Kumora. Chwilę później były zawodnik m.in. Jagiellonii Białystok i Ruchu Wysokie Mazowieckie skutecznie wykończył dokładną centrę, z lewej flanki boiska, Macieja Kierznowskiego. Jeszcze przed zejściem do szatni Daniel Maliszewski mógł doprowadzić do wyniku 1:2, jednak jego mocne uderzenie z 20 m. minęło poprzeczkę bramki strzeżonej przez Przemysława Masłowskiego. Niewykorzystana sytuacja ostatecznie podcięła skrzydła podopiecznym Jacentego Makalusa, którzy oddali pełną inicjatywę Zniczowi.

Zdecydowane ataki czerwono – zielonych przyniosły trzy trafienia w odstępie ośmiu minut. Duża w tym zasługa Macieja Kierznowskiego, który dwukrotnie asystował przy golach Konrada Radzikowskiego oraz zainicjował kontrę, po której na listę strzelców wpisał się Jacek Falkowski. Na niecały kwadrans przed końcowym gwizdkiem golkiper Vęgorii sfaulował we własnym polu karnym Dawida Doroszko. W związku z tym sędzia podyktował „jedenastkę”, którą pewnie egzekwował Paweł Adamiec. Ten sam piłkarz zagrał w 80 minucie do Błażeja Gutowskiego, a ten z kilkunastu metrów próbował pokonać Kumora. Co prawda bramkarz gospodarzy odbił piłkę, jednak był bezradny wobec dobitki Karola Janika. Wynik meczu ustalił Łukasz Świderski, który popisał się technicznym lobem.

Dobrą formą zaimponował także Adam Sztachański, który poprowadził Śniardwy Orzysz do efektownego zwycięstwa 5:0 nad spadkowiczem z klasy okręgowej MKS-em Szczytno. Rutynowany piłkarz trzykrotnie cieszył się ze zdobycia gola. Ponadto Jakuba Mikulaka pokonali Andrzej Kulesza i Paweł Dymiński. Tym samym lider A – klasy, dzięki przymusowej pauzie Pojezierza Prostki oraz niespodziewanej porażce MKS –u Ruciane – Nida, powiększył przewagą nad dwójką konkurentów o walce o awans do klasy okręgowej.

Na tym ostatnim szczeblu na pewno nie zagra Zryw Jedwabno, który w minioną niedzielę prawdopodobnie pogrążył słabo spisującego na wiosnę Mazura Pisz. Podopieczni Zbigniewa Augustyńskiego zmarnowali jedną z ostatnich szans na wydostanie się ze strefy spadkowej. Po pierwszej połowie piszanie przegrywali z niżej notowanymi rywalami 1:4. Gdy w 60 minucie Grzegorz Olszewski podwyższył na 5:1 dla gospodarzy, wiadomo było, że Mazur powróci do Pisza na tarczy. Goście zdołali jedynie, po bramkach Łukasza Skrzecza i Rafała Dobrowolskiego, zmniejszyć rozmiary porażki. Porażka 3:5 nie wróży niczego dobrego w kontekście kolejnych starć z: Wilczkiem Wilkowo (30 maja), Czarnymi Olecko (2 czerwca), Mazurem Ełk (9 czerwca), Tęczą Biskupiec (15 czerwca) oraz Startem Kozłowo (30 czerwca). Jeśli niebiesko – czerwono – zieloni nie poprawią znacząco swojej gry w przyszłym sezonie zagrają w A – klasie.

Vęgoria Węgorzewo – Znicz Biała Piska 0:8 (0:2)
0:8 – Ł. Świderski (88’)

Vęgoria: Kumor – Magnuszewski, Biaduń, Szynkar, Bzdel (70’ Prokop), Klukiński (75’ Petiuk), Baluta, Kodeniec (83’ Klisz), Depta, Maliszewski, Grzebieniak (60’ Zabłotny)

Znicz: Masłowski – M. Świderski, Lutrzykowski, Wyszyński, Mateusz Kierznowski – Janik, Falkowski (65’ F. Domański), Butkiewicz (63’ Ł. Świderski), Maciej Kierznowski (70’ Gutowski) – Adamiec, Radzikowski (72’ Doroszko)

POZOSTAŁE WYNIKI 26. KOLEJKI SPOTKAŃ IV LIGI
Orzeł Janowiec Kościelny – Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 3:1 (0:0)
Polonia Iłowo – Rominta Gołdap 1:3 (0:2)
DKS Dobre Miasto – Barkas Tolkmicko 0:3 (0:1)
Zatoka Braniewo – GKS Wikielec 0:1 (0:1)
Mamry Giżycko – Start Nidzica 2:2 (2:1)
Stomil II Olsztyn – Pisa Barczewo 0:0 (0:0)
Omulew Wielbark – Błękitni Pasym 2:0 (1:0)

11.Start Nidzica 24 25 29:44
12.DKS Dobre Miasto 24 22 21:44
13.Polonia Iłowo 25 21 24:57
14.Orzeł Janowiec Kościelny 24 19 27:56
15.Zatoka Braniewo 25 18 25:56
16.Błękitni Pasym 23 14 23:54

Zryw Jedwabno – Mazur Pisz 5:3 (4:1)
1:0 – Modrzejewski (6’)
2:0 – Modrzejewski (12’)
2:1 – Waszkiewicz (16’)