Data dodania: 30.10.2012
Znicz lepszy od lidera IV ligi
Mazur w ciemnych kolorach Tęczy
Bartłomiej Bogdaniuk z Tęczy Biskupiec trafił pięciokrotnie do bramki strzeżonej przez Macieja Turolskiego. W jego ślady poszło trzech innych zawodników spadkowicza z IV ligi, co poskutkowało wysoką porażką Mazura Pisz. Asysta Konrada Radzikowskiego i gol Błażeja Gutowskiego przyczyniły się do zwycięstwa Znicza Biała Piska nad Barkasem Tolkmicko. Tym samym lider IV ligi poniósł pierwszą porażkę w tym sezonie.

Podopiecznym duetu trenerskiego Ireneusz Piwko – Krzysztof Suchwałko udało się zrehabilitować za ubiegłotygodniową przegraną z Romintą Gołdap. Padający śnieg i grząska murawa nie sprzyjały konstruowaniu szybkich i składnych akcji. Gra toczyła się głównie w środkowej części boiska, natomiast jedyny gol padł w 49 minucie spotkania. Konrad Radzikowski zagrał w tempo do Błażeja Gutowskiego, który pokonał Mikołaja Dratwę. Chociaż w 75 minucie Znicz stracił Sebastiana Zaczkowskiego (czerwona kartka), to jednak trzy punkty pozostały w Białej Piskiej.

Coraz gorzej wygląda sytuacja Mazura Pisz. Podopieczni Zbigniewa Augustyńskiego z dorobkiem 13 pkt. zajmują piętnastą lokatę w tabeli klasy okręgowej. Ostatni pojedynek z Mazurem Ełk dawał iskierkę nadziei na „lepsze czasy”. Niestety, w minioną sobotę Tęcza Biskupiec spuściła czerwono – zielono – niebieskich na ziemię.

Do przerwy wynik był stosunkowo niski. Gospodarze prowadzili różnicą „zaledwie” trzech goli. W miarę upływu czasu obrona gości zaczęła popełniać coraz więcej błędów, z czego skrupulatnie skorzystał Bartłomiej Bogdaniuk. Napastnik Tęczy w ciągu osiemnastu minut trzykrotnie trafił do siatki. Na domiar złego na 7:0 podwyższył Adamczyk, natomiast przysłowiową „kropkę nad i” postawił Chyczewski.

Triumf Juranda Barciany nad Pojezierzem Prostki dawał nadzieję na zmianę lidera w rozgrywkach A - klasy. Warunek był jeden – MKS Ruciane – Nida musiał przywieźć komplet punktów z Kruklanek. Zanim publiczność wygodnie zasiadła na trybunach, golkiper Startu Mateusz Bystrzycki zagrał piłkę wprost… pod nogi Rafała Niecikowskiego, który skorzystał z prezentu. Minutę później powinno być 0:2, lecz golkiper gospodarzy pewnie wyłapał kąśliwy strzał Kamila Maciorowskiego. Chwilę później Robert Hejka, w zamieszaniu podbramkowym, pewnie skierował piłkę do siatki. Gdy zegar wskazywał 12 minutę gry Przemysław Szmigiel niefortunnie przeciął dośrodkowanie Kamila Taraszkiewicza. Goście za wszelką cenę dążyli do wyrównania strat, czego efektem były dogodne okazje Wojciecha Sieruty oraz Karola Domurata. Niestety, w obu przypadkach zabrakło odrobiny szczęścia.

Znicz Biała Piska – Barkas Tolkmicko 1:0 (0:0)
1:0 – Gutowski (49’)

Znicz: Grygo – Zaczkowski, Wyszyński, Lutrzykowski, Piwko – Janik, Juzwa, Falkowski, Maciej Kierznowski (70’ Mąka) – Radzikowski, Gutowski (79’ Mateusz Kierznowski)

Barkas: Dratwa – Matelski, Byliński, Ptaszyński, Laskowski (46’ Wolak), Styś, Mazurowski, Jakimczuk, Pietrzkiewicz, Tomkiewicz, Kuczkowski (80’ Rutkowski)

9.Polonia Iłowo 16 16:29
10.DKS Dobre Miasto 15 11:20

8:0 – Chyczewski (87’)

Mazur: Turolski – S. Poświata, Ł. Skrzecz, A. Skrzecz (80’ A. Kowalczyk) , Karpowicz (45’ Paweł Owczarczyk) – Łosiak (75’ Gruszczyński), D. Zach, Barański, P. Zach, Chudzik – Trześniewski

16.Zryw Jedwabno 0 10:58

Start Kruklanki – MKS Ruciane – Nida 2:1 (2:1)
0:1 – Niecikowski (1’)
1:1 – Hejka (7’)
2:1 – Szmigiel (samobójcza12’)

Start: Bystrzycki – Fiedziukiewicz, Żyndul, Brudzyński, Ferenc – Sochacz, Kłak, Taraszkiewicz, Sawicki (85’ Aftyka) – Pawlik, Hejka

MKS: Gabryszak – K. Wygnał, Sieruta, Nosek, Szmigiel – Niecikowski (70’ Prosowski), Domurat, Wierzbicki, Sęk (45’ H. Wygnał) – E. Wygnał, Maciorowski