Data dodania: 05.04.2009
Mazur Pisz - Pisa Barczewo 0:3
W ubiegłą niedzielę, w osiemnastej kolejce pierwszej grupy klasy okręgowej Pisa Barczewo pokonała Mazura Pisz 3:0. Tym samym Pisa umocniła się w tabeli na pozycji drugiej, Mazur na przedostatniej.

W 18 kolejce pierwszej grupy klasy okręgowej Pisa Barczewo pokonała Mazura Pisz 3:0. Tym samym Pisa umocniła się w tabeli na pozycji drugiej, Mazur na przedostatniej.

Piłkarze Mazura nie grali źle w środku pola, choć ani razu nie zagrozili poważnie bramkarzowi Pisy Barczewo. Nadzeje kibiców, skandujących hasła: "Kto wygra mecz? MAAZUR! Ktoooo? MAAAZUR!", rozwiał napastnik Pisy w 39 minucie. Był to dosyć czytelny strzał w lewy róg bramki.

Wyglądało to tak, jakby bramkarz Mazura nawet nie zareagował. Piłka siedziała w siatce i nasz zespół przegrywał 1:0. Przy kolejnym golu, który padł cztery minuty później nasz bramkarz chciał się odegrać i z poświęceniem upadł na bark. Było już 2:0. Mecz został przerwany na 5 minut. Interwencja młodych Joanitów była widocznie pomocna dla bramkarza, bo mógł kontynuować grę po niefortunnym upadku.

W drugiej połowie nasza drużyna grała nieco lepiej, a nasz bramkarz popisał się kilka razy skuteczną interwencją. Niestety, na kwadrans przed końcem spotkania, padła trzecia bramka dla drużyny gości.

Możnaby pokusić się o stwierdzenie, że Mazur miał prawo przegrać ten mecz. Przecież Pisa Barczewo, to zespół z drugiego miejsca w tabeli, a Mazur z drugiego od końca (15). Jednak w sporcie nigdy do końca nie można być pewnym wyniku, a Pisa mimo dobrego wyniku nie grała rewelacyjnie. Szkoda, że Piszanie nie wyrwali żadnego punktu dla siebie i dla Znicza Biała Piska. Bowiem warto zaznaczyć, że drużyna z Białej jest trzecia w tabeli. Rywalizuje z Pisą Barczewo o awans do czwartej ligi.

Bramki dla drużyny gości zdobyli Karwowski (39 i 75 munuta) oraz Tułodziecki (43 minuta).