Data dodania: 25.09.2012
Znicz wskoczył na podium
Każda passa ma swój kres
Polonia Lidzbark Warmiński zakończyła serię sześciu spotkań bez porażki Mazura Pisz. Podopieczni Zbigniewa Augustyńskiego, chociaż przez chwilę prowadzili, to jednak przegrali z zespołem prowadzonym przez Cezarego Bacę. Cenne zwycięstwo odniósł Znicz Biała Piska, który wygrał w Dobrym Mieście z DKS-em. Trzeci w tabeli A – klasy MKS Ruciane – Nida wygrał 3:1 z Olimpią Miłki. Z kolei Śniardwy Orzysz zremisowały na własnym boisku z Salętem Boże.

Historia dotychczasowych spotkań pomiędzy Mazurem, a Polonią przemawiała na korzyść piszan. Zielono – czerwono – niebiescy ostatni raz przegrali w Lidzbarku Warmińskim (nie licząc walkoweru w rundzie jesiennej sezonu 2008/09) 16 września 2006 r. Sześć lat później poloniści przełamali niechlubne pasmo porażek, natomiast Mazur przegrał już trzeci mecz w tegorocznych rozgrywkach ligi okręgowej.

Sobotnie starcie sąsiadów z tabeli przypominało walkę dwóch bokserów. Obie ekipy wdały się w przysłowiową wymianę ciosów. Jeszcze przed zejściem do szatni Piotr Żbikowski skutecznie odpowiedział na trafienie Marcina Wróblewskiego. Druga odsłona meczu początkowo przebiegała pod dyktando gości, którzy za sprawą Łukasza Barańskiego prowadzili w 62 minucie 2:1. Niestety, podrażnieni takim obrotem sprawy gospodarze zadali Mazurowi trzy nokautujące uderzenia. Bramki Wróblewskiego, Saja oraz Kozłowskiego sprawiły, iż Mazur powrócił do Pisza na tarczy.

Sukcesem zakończyła się wyprawa Znicza Biała Piska do Dobrego Miasta. Festiwal strzelecki rozpoczął Konrad Radzikowski, który w 25 minucie gry pięknym uderzeniem w długi róg pokonał Bartosza Dzikowskiego. Chwilę później napastnik gości asystował przy trafieniu Błażeja Gutowskiego. Przysłowiową "kropkę nad i" postawił Jakub Lutrzykowski, który w 62 minucie skutecznie dobił precyzyjne dośrodkowanie Macieja Kierznowskiego.

Srogi zawód sprawili swoim sympatykom piłkarze Śniardw Orzysz. Jeden z głównych kandydatów do wygrania rozgrywek A – klasy zaledwie zremisował u siebie z Salętem Boże. Rywal zielono – niebieskich nie należy do potentatów, ponieważ przed piątą kolejką zajmował ostatnią pozycję w tabeli. Ambitni goście nie przestraszyli się wyżej notowanego przeciwnika i w 25 minucie spotkania przeprowadzili zabójczą kontrę. Sebastian Plaga próbował zgrywać piłkę głową do Patryka Kleczkowskiego, lecz w całą sytuację wmieszał się Kowalczyk. Napastnik Salętu przeciął niedokładne dogranie obrońcy gospodarzy i precyzyjnym strzałem pokonał golkipera Śniardw. Podopieczni Aleksandra Lipowskiego za wszelką cenę próbowali doprowadzić do wyrównania, lecz przez długi okres defensywa gości spisywała się bez zarzutu. Dopiero w 55 minucie, po dośrodkowaniu Bartosza Tomaszewskiego, jeden z obrońców Salętu zagrał piłkę ręką. Arbiter bez wahania podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Paweł Dymiński. Orzyszanie powinni wygrać, lecz na kwadrans przed końcowym gwizdkiem, Andrzej Kulesza nie trafił z kilku metrów do siatki.

Dobrą dyspozycję prezentują piłkarze MKS –u Ruciane – Nida, którzy odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu. Tym razem ofiarą podopiecznych Wojciecha Sieruty była Olimpia Miłki. Kolejnym sprawdzianem formy trzeciego zespołu A – klasy będzie wyjazdowy pojedynek z Redutą Bisztynek.

DKS Dobre Miasto – Znicz Biała Piska 0:3 (0:2)
0:1 – Radzikowski (25’)
0:2 – Gutowski (32’)
0:3 – Lutrzykowski (62’)

DKS: Dzikowski – Kowalikowski, Wojciechowski, Bogdanowicz, Kij (80’ M. Witkowski) –
Bączek (69’ Maciejewski), Kostek (49’ Radziszewski), Kołakowski, Wytrykowski (43’ R. Witkowski) – Suchodolski

Znicz: Grygo – Makowski, Lutrzykowski, Wyszyński (60’ Mateusz Kierznowski), Zawalich – Janik, Falkowski, Juzwa (75’ Domański), Maciej Kierznowski – Radzikowski (85’ Doroszko), Gutowski (70’ Kowalczyk)

9. Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 9 13:12
10.DKS Dobre Miasto 9 5:10
11.Omulew Wielbark 8 8:11
12.Mamry Giżycko 7 9:16
13.Błękitni Pasym 6 8:13
14.Zatoka Braniewo 5 7:13
15.Orzeł Janowiec Kościelny 4 8:16
16.Start Nidzica 2 5:22

Polonia Lidzbark Warmiński – Mazur Pisz 4:2 (1:1)
1:0 – Wróblewski (39’)