Data dodania: 28.08.2012
Znicz Biała Piska obrał kurs wsteczny
Forma z ubiegłego sezonu gdzieś uciekła
Uważani za jednych z faworytów do wygrania rozgrywek IV ligi piłkarze Znicza Biała Piska przegrali drugie spotkanie z rzędu. Tym razem ich pogromcami okazały się rezerwy pierwszoligowego Stomilu Olsztyn. Z jednego punktu, wywalczonego w Łazdojach cieszyli się zawodnicy Mazura Pisz. Z kolei Śniardwy Orzysz zremisowały, MKS Ruciane – Nida przegrała w swoich inauguracyjnych pojedynkach A- klasy.

W wyjściowych składzie gospodarzy znalazło się kilku graczy z pierwszej kadry grającego na zapleczu ekstraklasy Stomilu Olsztyn. Michał Glanowski, Daniel Michałowski, Paweł Łukasik dzień wcześniej wystąpili w transmitowanym przez jedną z ogólnopolskich stacji telewizyjnych pojedynku z Cracovią Kraków. Tak, więc podopiecznych duetu trenerskiego Ireneusz Piwko – Krzysztof Suchwałko czekał trudny sprawdzian. Nie mający nic do stracenia goście ruszyli ostro na rywali, o czym dowodzi sytuacja z 6 minuty, gdy Maciej Kierznowski minimalnie uderza obok słupka.

Niestety, po niespełna kwadransie od wyjścia na murawę, Marcin Pisowodzki wyciąga futbolówkę z siatki po uderzeniu Dominika Kuna. Na około minutę przed zejściem do szatni Znicz Konrad Radzikowski stanął przed szansą wyrównania, jednak jego zbyt lekki strzał pewnie wyłapał Piotr Skiba. Kilka sekund później szczęście uśmiechnęło się do gości. Po faulu Michała Glanowskiego, arbiter podyktował rzut wolny z 18 metrów. Do odbitej przez golkipera Stomilu piłki dobiega Jacek Falkowski, który zdobywa swojego premierowego gola w barwach Znicza.

Ekipa z Białej Piskiej po zmianie stron postawiła pójść za ciosem, „odkryła się”, postawiła na atak. Podopieczni Michała Alancewicza, również postawili na otwartą grę, która dała im prowadzenie 2:1. W 53 minucie spotkania, Paweł Łukasik precyzyjnie wykonywał rzut wolny z 30 metrów i strzałem w samo okienko nie dał szans bramkarzowi Znicza. Tym samym napastnik gospodarzy zrehabilitował się zmarnowaną wcześniej okazję „sam na sam”. Przysłowiową „kropkę nad i” postawił w 90 minucie, zdobywca trzeciego gola dla olsztynian, Krzysztof Filipek. Być może wynik byłby inny, gdyby swoje szanse wykorzystali Konrad Radzikowski (po raz drugi) i Marcin Mąka.

Mazur Pisz powoli nabiera wiatru w żagle. Taki wniosek można wysunąć po dwóch ostatnich pojedynkach drużyny trenowanej przez Zbigniewa Augustyńskiego. Po ubiegłotygodniowym triumfie nad groźnymi Orlętami Reszel, „czerwono – zielono – niebiescy” przywieźli jedno oczko z Łazdoj. Ich sobotni rywal – Wilczek Wilkowo, w trzech pojedynkach zgromadził komplet punktów, ogrywając kolejno: Warmię Olsztyn (3:2), MKS Jeziorany (2:0) oraz Kłobuka Mikołajki (5:2). Gdy w 29 minucie Marek Grabowski, oszukał defensywę Mazura i pokonał Macieja Turolskiego, wydawało się, że Wilczek ukąsi czwartą ofiarę. Przez długi czas wszystko szło zgodnie z planem. Na szczęście, w 44 minucie Rafał Trześniewski po dokładnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego, zapewnił jeden punkt dla Mazura.

Ze zmiennym szczęściem walczyli na A- klasowym froncie gracze Śniardw Orzysz i MKS Ruciane – Nida. Wzmocnieni przez byłego gracza Znicza Biała Piska i Mazura Pisz Pawła Kolatora orzyszanie przywieźli jeden punkt z Barcian. Tuż przed zakończeniem pierwszej odsłony meczu, nowy nabytek „zielono – niebieskich” długim podaniem za plecy obrońców „uruchomił” Piotra Talagę, który zapewnił prowadzenie gościom. Ambitni zawodnicy Juranda wyrównali w 70 minucie. Szczęśliwym strzelcem gola okazał się Tomasz Dajnowski.  Z kolei MKS Ruciane – Nida przegrała 1:2 w wyjazdowym pojedynku z Pojezierzem Prostki.

Stomil II Olsztyn – Znicz Biała Piska 3:1 (1:1)

1:0 – D. Kun (15)
1:1 – Falkowski (45)
2:1 – Łukasik (53)
3:1 – Filipek (90)

Stomil II: Skiba – Osika (66Wypniewski), Żukiewicz, Mroczkowski, Dziemidowicz – Strzelec, Glanowski (78 Dubis), Michałowski (15 P. Kun), Filipek, D. Kun – Łukasik (68 Bartkowski)

Znicz: Pisowodzki – Uszyński, Wyszyński, Lutrzykowski, S. Zaczkowski – Janik (66 Mąka), Piwko (54 Ł. Świderski), Falkowski, Mateusz Kierznowski, Maciej Kierznowski – Radzikowski

POZOSTAŁE WYNIKI 4.KOLEJKI SPOTKAŃ IV LIGI
Vęgoria Węgorzewo – Błękitni Pasym 3:3 (2:0)
GKS Wikielec – Barkas Tolkmicko 1:2 (0:2)
Start Nidzica – Rominta Gołdap 0:1 (0:1)
Pisa Barczewo – Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 2:1 (2:1)
Mamry Giżycko – Orzeł Janowiec Kościelny 2:2 (2:0)
Zatoka Braniewo – Polonia Iłowo 0:1 (0:0)

11.Znicz Biała Piska 4 4:8
12.DKS Dobre Miasto 3 1:2
13.GKS Wikielec 2 2:4
14.Start Nidzica 2 4:7
15.Zatoka Braniewo 2 2:5
16.Błękitni Pasym 2 4:8

Wilczek Wilkowo – Mazur Pisz 1:1 (1:1)

1:0 – Grabowski (29)
1:1 – Trześniewski (44)

Wilczek: Dymek – Marek Grabowski, Krumplewski, Piskorz, Żółtowski (80 Sokołowski), A. Grabowski (70 Bartosiewicz), Cytrala, Pędzich, Bandurow, Piotrowski, Mariusz Grabowski

Mazur: Turolski – A. Skrzecz, Ł. Skrzecz, S. Poświata, Ulążka (78 Owczarczyk) – Jastrzębski (87 D. Zach), Chmielewski, Obrycki, Barański, Chudzik (84 B. Karpowicz) – Trześniewski