Data dodania: 21.08.2012
Pisa czterokrotnie zatopiła Znicza
Mazur podciął skrzydła Orlętom
Sypnęło niespodziankami na piłkarskich boiskach. W rolę Świętych Mikołajów wcieliły się drużyny Znicz Biała Piska i Orlęta Reszel. Pierwsi obdarowali trzema oczkami Pisę Barczewo, a drudzy zostawili komplet punktów Mazurowi Pisz.

Prezent o tyle cenny, że podarowany trzy dni po wysokiej porażce Mazura z Victorią Bartoszyce. Po sobotnim meczu nikt już o tamtych wydarzeniach nie pamięta. Co odmieniło oblicze ekipy prowadzonej przez Zbigniewa Augustyńskiego? Przede wszystkim rotacja w wyjściowej jedenastce i powrót do składu kilku doświadczonych zawodników. Od pierwszych minut zagrali: Maciej Turolski, Patryk Ulążka, Łukasz Rejmentowski oraz Michał Jastrzębski.

Ten ostatni strzelił w 23 minucie „złotego” gola po podaniu wcześniej wspomnianego Łukasza Rejmentowskiego. Goście z Reszla w niczym nie przypominały drużyny, która jeszcze nie tak dawno walczyła do awans do IV ligi. Ataki Mateusza Krztonia, Kamila Jankiewicza z powodzeniem rozbijała solidna piska defensywa. Oby piski blok obronny podtrzymał dobrą formę do kolejnego pojedynku. Już w najbliższą sobotę Mazur pojedzie do Łazdoj (okolice Kętrzyna), gdzie powalczy o kolejny triumf z rewelacyjnym Wilczkiem Wilkowo. Najbliżsi rywale w minionej kolejce pokonali 5:2 Kłobuka Mikołajki i jak na razie zajmują trzecie miejsce w tabeli ligi okręgowej.

To nie tak miało wyglądać...Wzmocniony piłkarzem z ekstraklasową przeszłością Znicz miał połknąć kolejnego rywala – Pisę Barczewo. Goście postanowili pokrzyżować gospodarzom plany i od pierwszych minut ruszyli do zdecydowanych ataków. Po jednym z nich do siatki trafił Grzegorz Kulpaka. Podopieczni Krzysztofa Suchwałko i Ireneusza Piwko za wszelką cenę dążyli do wyrównania, do którego mogło dojść przed przerwą. Karol Janik pokonał golkipera Pisy, jednak arbiter odgwizdał spalonego. Początek drugiej połowy przyniósł bramkę dla gospodarzy. W 48 minucie Janik zagrał w tempo do Konrada Radzikowskiego, a ten nie dał szans Karkulowskiemu. Nadzieję gospodarzy na uzyskanie korzystnego rezultatu rozwiał Kulpaka, który najpierw pokonał Pisowodzkiego głową, a później nogą (dobił strzał z bliska). Jakby tego było mało, na kwadrans przed zakończeniem spotkania, Piotr Żurawel skutecznym strzałem z rzutu wolnego ustalił wynik meczu na 4:1 dla Pisy. Rozmiary porażki próbował zmniejszyć Błażej Gutowski, którego strzał z przewrotki, w 90 minucie przeszedł obok słupka.

Przegrana nie napawa optymizmem przed najbliższym wyjazdowym pojedynkiem z rezerwami pierwszoligowego Stomilu Olsztyn. „Gumowi” zapewne będą chcieli się zrehabilitować za stratę dwóch punktów z Orłem Janowiec Kościelny (remis 1:1). W najbliższy weekend rozgrywki wznowi A- klasa, gdzie mamy dwóch naszych przedstawicieli. Śniardwy Orzysz pojadą w niedzielę do Barcian na mecz z Jurandem, a MKS Nida zmierzy się na wyjeździe z Pojezierzem Prostki.

Znicz Biała Piska – Pisa Barczewo 1:4 (0:1)

0:1 – Kulpaka (30)
1:1 – Radzikowski (48)
1:2 – Kulpaka (58)
1:3 – Kulpaka (65)
1:4 – Żurawel (75)

Znicz: Pisowodzki – Makowski (68 Zawalich), Wyszyński, Lutrzykowski, S. Zaczkowski (68 Piwko), Uszyński, Ł. Świderki (46 Juzwa), Falkowski, Maciej Kierznowski, Janik (68 Gutowski), Radzikowski

Pisa: Karkulowski – R. Maciążek, Michałowski, Kulpaka, Rodzeński, Kostrubski (80 Kowszun), Ruszkiewicz, Sajnach, Borkowski (75 Bruchalski), Żurawel (80 Karwowski), Różowicz (85 Buczek)