REKLAMA
ARTYKUŁ PARTNERA
Gdzie wykorzystywane mogą być tablice magnetyczne?
Nowoczesne i funkcjonalne tablice magnetyczne już jakiś czas temu zastąpiły zwykłe tablice kredowe, które powszechnie stosowane były w szkołach i biurach. Oprócz podstawowych funkcji tablicy, te magnetyczne mają zdecydowanie więcej zalet. Można je wykorzystać do nauki, pracy, zabawy, a także do planowania codzienności.
Tablica magnetyczna to sprawdzona alternatywa dla tradycyjnej tablicy, na której informacje zapisuje się za pomocą kredy. Kredowe tablice stosowane były przez długi czas, jednak ich funkcjonalność była ograniczona. Co więcej, dosyć trudne było ich utrzymanie w czystości. Po umyciu tablicy na mokro trzeba było czekać, aż wyschnie, aby móc ponownie z niej korzystać.

Nie tylko do pisania

W przypadku tablic magnetycznych nie ma takiego problemu – pokryte są specjalną powłoką, która umożliwia pisanie mazakami, wygodne ścieranie i ponowne zapisywanie bez konieczności czekania, aż tablica wyschnie. Kolejną zaletą jest możliwość przyczepiania kartek, nawet dużych arkuszy za pomocą magnesów. Na białej powierzchni tablicy można również wyświetlać prezentacje oraz firmy z rzutników i projektorów, co jeszcze bardziej zwiększa możliwości jej zastosowania. Tablice magnetyczne są proste, minimalistyczne, a przy tym eleganckie – można je umieścić w każdym wnętrzu bez obaw, że zepsują wystrój czy aranżację.

Do szkoły, biura, domu, a nawet restauracji

Tablice magnetyczne stosowane są powszechnie w szkołach, w których zastąpiły tablice kredowe. Te drugie są coraz rzadziej spotykane i chętnie wymieniane na nowe. Na tablicy magnetycznej można zapisywać tematy lekcji i najważniejsze informacje, rozwiązywać zadania, a także umieszczać prezentacje, z których uczniowie robią notatki. Coraz częściej tablice magnetyczne są stosowane również w biurach – służą do zapisywania zadań i obowiązków, są praktyczne podczas burzy mózgów, spotkań w większym gronie, konferencji czy szkoleń. Co więcej, sprawdzą się również poza szkołą i pracą, w warunkach domowych. Tutaj dobrym rozwiązaniem są tablice w mniejszych rozmiarach, na których można zapisywać plany na najbliższe dni. Najważniejsze informacje, znajdujące się na tablicy, nie umkną tak szybko, jak zanotowane w kalendarzu czy w telefonie. Nowoczesne tablice magnetyczne coraz częściej możemy spotkać również w lokalach gastronomicznych. W restauracjach, kawiarniach i innych punktach służą do zapisywania dań dnia czy aktualnej oferty. To tanie rozwiązanie, dzięki czemu nie trzeba korzystać z drukowanych rozwiązań – każdego dnia tablicę można zetrzeć i zapisać na niej nowe informacje.
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt