REKLAMA
ARTYKUŁ PARTNERA
Jak wybrać odpowiednią przygotowalnię fleksograficzną?
Fot. Materiał partnera
Mówiąc o trendach współczesnej poligrafii, trudno jest nie wspomnieć o jednym z jej najważniejszych ogniw – przygotowalni fleksograficznej. To właśnie tam ma miejsce wiele strategicznych procesów wpływających na prawidłowy przebieg procesu zadruku i finalizację produkcji dóbr. Aby uzyskać najlepsze efekty, powinniśmy wiedzieć, na co zwracać uwagę, aby wybrać odpowiednią przygotowalnię fleksograficzną.
Trudno jest wyobrazić sobie produkt, który przyciągnie uwagę klienta na półkach sklepowych, bez odpowiedniej oprawy wizualnej jego opakowania. Pomóc w tym może fleksografia.

Dużą rolę odgrywają w niej przygotowalnie fleksograficzne, w których tworzone są pliki do późniejszego, prawidłowego przygotowania matryc i sleevów do grawerowania laserowego, weryfikowana jest kolorystyka projektu klienta, wykonywane są wydruki próbne z symulacją punktu rastrowego, a czasami także wizualizacje końcowe opakowań. Przygotowalnia fleksograficzna, po zakończeniu swoich prac, dostarcza całą stworzoną dokumentację, matryce oraz sleevy do drukarni fleksograficznej, której zadaniem będzie poprawne wydrukowanie danego wzoru.

Na co zwracać uwagę, poszukując przygotowalni fleksograficznej?

WYPOSAŻENIE PRZYGOTOWALNI FLEKSOGRAFICZNEJ

Pierwszą rzeczą, jaka powinna nas zainteresować, jest poziom wyposażenia przygotowalni fleksograficznej, a więc jakość, stan i poziom zaawansowania maszyn i urządzeń, które są w niej wykorzystywane. Dzięki zaawansowanemu wyposażeniu, np. drukarkom proofingowym, spektrofotometrom, narzędziom pomiarowym czy laserom włóknowym, możliwe będzie osiągnięcie najlepszych efektów grawerowania, a następnie wydruku.  

WYKORZYSTANIE NOWOCZESNEGO OPROGRAMOWANIA

Dziś trudno jest wyobrazić sobie profesjonalną i nowoczesną przygotowalnię bez programów takich jak CorelDRAW Graphics Suite, Adobe Creative Suite, GMG flexoProof czy Peret. A to jedynie kilka z wielu narzędzi, które wykorzystuje się w nowoczesnych przygotowalniach fleksograficznych. Zarówno oprogramowanie, jak i wyposażenie zgodne z ideą state-of-the-art technology, pozwala na przygotowywanie form elastomerowych do druku fleksograficznego i druku w suchym offsecie.
 
KOSZTY I CZAS REALIZACJI


Jak wiadomo outsourcing usług przygotowania do druku fleksograficznego jest w gruncie rzeczy i z założenia oszczędnością zarówno czasu, jak i kosztów. Korzystanie z usług profesjonalnych przygotowalni fleksograficznych, a co za tym idzie, zaawansowanych maszyn i technologii, przekłada się na wizualną atrakcyjność i perfekcję wykonania opakowań dla produktu końcowego.

Najlepiej stawiać na przygotowalnie o ugruntowanej pozycji na rynku, operujące wysoką technologią, a przy tym oferujące rozwiązania kompleksowe i jakościowe. Za przykład może tu posłużyć zaawansowana przygotowalnia fleksograficzna MMR Group PrintSolutions, która spełnia wysokie wymagania i standardy usług fleksograficznych i grawerowania form elastomerowych.
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt