REKLAMA
ARTYKUŁ PARTNERA
Kartacz do brody — jakie daje efekty? Sprawdzamy!
Szczotkowanie brody staje się coraz popularniejsze w męskim gronie brodaczy i gentlemanów. Trudno się dziwić obserwując efekty. Stosowanie męskich kosmetyków do pielęgnacji oraz kartacza do wyczesywania zarostu przynosi świetne efekty pielęgnacyjne. Zastanawiasz się jakie efekty daje kartacz do brody? Dowiedz się z naszego artykułu — zapraszamy!
Dla kogo kartacz do brody?

Kartacz do brody przypomina budową szczotkę do włosów, jednak brakuje mu rękojeści wystającej ponad krawędź włosia. Zazwyczaj kartacz do brody jest wykonany z wytrzymałego włosia dzika. Dlaczego akurat włosie dzika tak doskonale nadaje się do pielęgnacji i wyczesywania zarostu? Włosie dzika jest na tyle miękkie i elastyczne, że nie szarpie włosów, a jednocześnie na tyle sztywne, że doskonale usuwa brud i zanieczyszczenia z zarostu. Świetnie rozczesuje nawet mocno poplątany zarost. Jednak rozczesywanie zarostu to nie jedyny powód, dla którego warto mieć kartacz do brody w domu i każdego dnia wyczesywać zarost. Kartacz do brody będzie idealny do zarostu każdej długości, nie jest dedykowany tylko dla posiadaczy bujnej i długiej brody. Świetnej jakości kartacze do brody i duży wybór wysokiej jakości akcesoriów do męskiej pielęgnacji dostępne są na stronie https://dlagentlemana.pl/. Jakie zatem posiada zalety pielęgnacyjne poza samym rozczesywaniem, nadawaniem kształtu i usuwaniem zabrudzeń?

Kartacz do brody do pielęgnacji — zdrowszy zarost

Regularne szczotkowanie zarostu każdej długości pomaga zachować jego zdrowy wygląd. Ponadto, szczotkując brodę lub wąsy świetnie dopasowanym i delikatnym włosiem ze szczeciny dzika pobudza mikrokrążenie w skórze. A przecież właśnie dzięki temu zarost ma szansę rosnąć piękny i zadbany. Pobudzanie mikrokrążenia ulepsza dotlenienie cebulek włosowych. Pomaga też pozbyć się nadmiaru sebum z trudno dostępnych miejsc, szczególnie jestli zarost jest bardzo gęsty. Przy gęsty zaroście może być problem, aby w inny sposób pozbyć się resztek naskórka. Zalegający na brodzie pod bujnym zarostem sebum i reszki naskórka przyczyniają się z czasem do swędzenia i łuszczenia się skory. Wygląda to później nieestetycznie i jest bardzo uciążliwe dla właściciela. Cierpieć na tego typu dyskomfort mogą zarówno mężczyźni z długimi brodami jak i właściciele średniej długości gęstej brody.

Kartacz do brody i inne produkty do pielęgnacji

Ponadto kartacz do brody pomaga rozprowadzić po brodzie np. olejki pielęgnacyjne. Olejek nakładamy najpierw na dłonie i delikatnie rozcieramy, a następnie staramy się po wilgotnych włoskach rozprowadzić olejek do brody jak najdokładniej. Prawda jest jednak taka, że delikatne przeczesanie kartaczem może pomoc dotrzeć z produktami pielęgnacyjnymi w każdy zakamarek zarostu! Do kompletu warto stosować również szampon do brody, by dokładnie oczyszczać zarost każdego dnia. Kartacz do brody pomoże również w stylizacji zarostu balsamem lub woskiem do brody. Zintegrowana pielęgnacja zarostu z dobrymi kosmetykami kartaczem do brody to gwarancja sukcesu i dobrego samopoczucia. Noś zarost z dumą! Świetnie wypielęgnowany i zdrowy zarost doda pewności siebie każdemu mężczyźnie! 
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt