REKLAMA
ARTYKUŁ PARTNERA
Czy ochraniacz na materac do sypialni jest Ci potrzebny?
Fot. www.freepik.com
Ochraniacz na materac pozwala zachować wysoki standard higieny oraz przedłuża żywotność i dobry wygląd materaca. Materac na większości łóżek jest najważniejszą częścią, to od niego zależy, czy sypiamy dobrze, czy kiepsko. Dobry ochraniacz na materac lub prześcieradło 2w1 przydadzą się wszędzie tam, gdzie goszczą materace! Dowiedz się więcej — zapraszamy do przeczytania artykułu o ochraniaczach na materac!
Ochraniacz na materac dla zdrowia i higieny

Ochraniacz na materac to niedrogi zakup, który może przynieść wiele korzyści estetycznych i higienicznych dla naszego dobrego snu. Poza względami estetycznymi ochraniacz na materac liczy się przede wszystkim jako bardzo higieniczne to rozwiązanie. W końcu przesypiamy znaczną część swojego życia i warto w tym czasie przebywać w środowisku przyjemnym i czystym. Ochraniacz na materac bezpośrednio pod prześcieradłem jest ochroną, która nie przepuszcza brudu zarówno z prześcieradła do materaca, jak i na odwrót. W odwrotnym przypadku zazwyczaj mogłyby to być roztocza zamieszkujące materac, czy wirusy. Stąd stosowanie ochraniacza na materac jest rozwiązaniem idealnym dla alergików, dzieci, a tak naprawdę dla nas wszystkich.

Jak działa ochraniacz na materac?

Ochraniacz na materac dzięki specjalnej nieprzemakalnej membranie nie przepuszcza cieczy ani innego rodzaju zabrudzeń spod prześcieradła na materac. Dzięki temu nasz materac, który często starannie wybieramy, aby był dobrze dopasowany do naszych potrzeb, może nam lepiej służyć i na dłużej zachować swoje właściwości. Wiele nowoczesnych materacy jest już pokrytych warstwami utrudniającymi rozwój bakterii i grzybów, jednak zawsze wskazane jest zastosowanie ochraniacza na materac lub prześcieradła ochronnego 2w1. W końcu, jeśli coś rozleje się na materac pozostanie trudna do usunięcia plama. Nie dość, że zabrudzenia na materacu wyglądają nieestetycznie, to są po prostu niehigieniczne. W zależności od rodzaju rozlanej cieczy może ona mieć negatywne skutki dla higieny. Osoby, które mają problem z nietrzymaniem moczu, np. staruszkowie i dzieci mogą plamić materac niechcący kwasem moczowym. Po czasie zapach może być bardzo uciążliwy i wręcz niemożliwy do usunięcia z głębszych warstw materaca. Definitywnie lepiej zapobiegać wybierając ochraniacz na materac, niż później się o to martwić.

Ochraniacz na materac jako prześcieradło?

Jak już wiemy, ochraniacz na materac dobrze spełnia swoje zadanie. Podobnie działa prześcieradło ochronne na materac, które posiada specjalną nieprzemakalną warstwę ochronną. Dzięki takiej membranie, prześcieradła nieprzemakalne również nie przepuszczają brudu do wierzchniej powierzchni materaca i jest on należycie chroniony przed przemoczeniem i innymi zanieczyszczeniami (w tym roztocza). Jednak ze względu na to, że jako prześcieradło, część ma styczność z materacem, a druga część powierzchni — z ludzką skórą. Stąd częściej pojawia się potrzeba prania takiego ochraniacza na materac 2w1. Jest to jednak rozwiązanie również warte wielkiej uwagi. Szczególnie prześcieradła z tlenkiem cynku, który ma działanie kosmetyczne, przeciwgrzybicze i łagodzące stany zapalne skóry. Niezależnie na które rozwiązanie się zdecydujemy — doskonale zabezpieczymy nasz materac przed zbyt szybkim zniszczeniem.
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt