KLIKNIJ
Data dodania: 11.05.2018  |  wyświetlenia: 2774
XX Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny na Placu Daszyńskiego
Spędź niedzielę ze swoją rodziną
Przez miesiąc od maja do czerwca w naszym województwie organizowane są wydarzenia dedykowane rodzin w ramach XX Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny. W Piszu nad przygotowaniem obchodów czuwa Ośrodek Profilaktyki i Terapii Uzależnień.

Wychowanie i wspólnie spędzony czas - to najważniejsze, co dać może rodzina. Niestety, rzadko kiedy daje się to ze sobą połączyć. Wychowanie wymyka się z definicji i najczęściej sprowadza do zaspokajania potrzeb materialnych dzieci, organizowania im zajęć dodatkowych, a czas wolny spędzają w wybrany przez siebie sposób - przy aplikacjach w telefonie lub w mediach społecznościowych. To nie najlepsza droga do ich socjalizacji i budowania wzorców zachowań na przyszłość. Spędzajmy więcej czasu na wspólnej zabawie z dziećmi i uczmy ich jak obcować z innymi w realnym świecie.

Teraz nadarza się doskonała okazja, by aktywnie spędzić razem czas. Tegoroczne obchody święta w naszym mieście zaplanowano na najbliższą niedzielę 13 maja.

Przygotowaliśmy szereg atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i starszych dzieci - mówi Urszula Zduńczyk, Dyrektor OPIT w Piszu - będą dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny, quady. Wszystko zupełnie za darmo. Chcemy, aby rodzice spędzili ten czas razem ze swoimi pociechami, aby znaleźli chwilę, by zobaczyć, co potrafią, jak umieją się bawić i co ciekawego wymyślić ich podopieczni i to wówczas, gdy nie ma w pobliżu komputera czy telefonu. Gwarantuję, że nie będą się nudzić.

Przedsmak atrakcji, których możemy być świadkami w ten weekend, mieli uczestnicy ferii zimowych z OPIT-em, organizowanych w budynku Gimnazjum nr 1 w Piszu. To było wydarzenie - rodzice nie dowierzali, że można zorganizować coś tak fajnego i to nieodpłatnie. Kto nie był, musi koniecznie sprawdzić. Ten kto był, przyjdzie na pewno.

Festyn z OPIT-em w ferie zimowe

Oprócz zabawy dzieci i ich rodzice będą mogli zjeść naleśniki, watę cukrową czy popcorn. Impreza rozpoczyna się o godzinie 12.00 i potrwa do 18.00.

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt