KLIKNIJ
Data dodania: 15.12.2017  |  wyświetlenia: 22454
US ARMY w szkolnych ławkach
Kliknij na zdjęcie i przytrzymaj przycisk myszy by powiększyć
Amerykańscy żołnierze z grupy Bemowo Piskie Training Area byli gośćmi uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Piszu.

W ubiegłym tygodniu uczniowie naszej szkoły odwiedzili jednostkę wojskową w Bemowie i właśnie dziś ma miejsce rewizyta – mówi Krystyna Kamka z ZSP 1 w Piszu – od rana gościmy żołnierzy, których zaznajamiamy z tradycją Świąt Bożego Narodzenia w Polsce.

Uczniowie pod kierunkiem nauczycielek – Maryli Chilińskiej, Lucyny Szczęsnej i Wioletty Lenkiewicz – przygotowali prezentacje multimedialne, zaprosili gości do wspólnego dekorowania świątecznych pierników i przygotowania plakatów. Żołnierze obserwowali zajęcia i próbowali wspólnie ze szkolnym chórem śpiewać kolędy.

Wymianę prostych zdań, zwrotów czy imion umożliwiło korzystanie z alfabetu Morse'a - uniwersalnego kodu.

Nieocenioną zaletą tego typu spotkań jest kontakt z żywym językiem – mówi jedna z nauczycielek – dzieci widza potrzebę nauki języka obcego – niezbędną w procesie komunikacji z przedstawicielami innych kultur i narodów.

Goście z Bemowa otrzymali od gospodarzy prezenty, wśród nich znalazły się przygotowywane wspólnie pierniczki.

 
Udostępnij tę galerię na Facebooku  
Komentuj na Facebooku - cały artykuł i galerię zdjęć
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt