REKLAMA
Data dodania: 01.04.2024
Nasz Prima Aprilisowy dowcip
Pisz Po Chodniku 2024 - kredowe szaleństwo szansą na promocję miasta
Chleba i igrzysk - tego potrzeba każdemu społeczeństwu. Miejsca pracy z jednej strony - z innej rozrywki. Kandydaci na burmistrza wiedząc o tych potrzebach, w swoich programach oprócz zaspokajania potrzeb życiowych, mówią o sporcie, kulturze, czy reaktywacji wygasłych festiwali. To pomysł jak najbardziej akceptowalny, bo na imprezę, która przyciagnie do nas turystów, a w mieszakńcach wzbudzi na nowo entuzjazm i dumę czekamy dekady.
Tymczasem nadarza się okazja do uczestnictwa w wydarzeniu o charakterze artystycznym - Festiwalu Twórczości Miejskiej, jak górnolotnie nazwano ten projekt. Po przeanalizowaniu regulaminu okazuje się, że dotyczy on rywalizacji w kategoriach: graffiti, rysunek tradycyjny, gra rekreacyjna kredą po chodniku i poezja chodnikowa. Wszystko zostanie wykonane kolorową kredą na płycie chodnikowej, kostce, betonie, itp.
Pisz po chodniku - to projekt zgłoszony przez miasto i zaakceptowany w I turze konkursu, gdzie brano pod uwagę wielkość powierzchni utwardzonej w ścisłym centrum. Dodajmy, że konkurs skierowany był do miast ze średnią liczbą mieszkańców do 30 tysięcy - mówi pracownik nowo tworzonego wydziału promocji ponadpowiatowej z siedzibą w Piszu.

Zgłoszone są przez nas trzy lokacje - Plac Daszyńskiego, nabrzeże rzeki Pisy i wyremontowane targowisko miejskie. Co prawda trudno sobie wyobrazić rysowanie na kostce granitowej placu w centrum Pisza, to wyjaśnijmy: uczestnicy będą mieli, oprócz tradycyjnej, także specjalną kredę w spray'u, która ułatwi wypełnianie większych prac i dotarcie w szczeliny między kostkami.

Jedyną przeszkodą może być pogoda, bo deszcz nie dość, że może odstraszyć chętnych do zabawy, to jeszcze może zmyć prace na chodnikach. Organizatorzy konkursu zastrzegli jednak, że beneficjent musi przygotować zadaszenie jednego z miejsc. Przygotowana będzie ogromna plandeka obejmująca większość powierzchni Placu Daszyńskiego.

W maju spośród pięciu kandydatów wyłoniony zostanie jeden, który już w sierpniu zorganizuje w/w festiwal. Konkurs finansowany bedzie przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Opinie i komentarze

Komentarze

Z powodu występowania nieodpowiednich treści oraz oszczerstw, zmuszeni jesteśmy do czasowego wyłączenia sekcji komentarzy. Naszym celem jest utrzymanie pozytywnej i bezpiecznej atmosfery dyskusji dla wszystkich użytkowników.
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt