REKLAMA
ARTYKUŁ PARTNERA
Solec-Zdrój i okolice - warto zobaczyć?
Fot. freepik.com
Solec-Zdrój to niewielka miejscowość położona w województwie świętokrzyskim. Słynie przede wszystkim z bogactwa wód mineralnych i wspaniałej architektury. W efekcie jest warta odwiedzenia nie tylko przez osoby szukające regionów uzdrowiskowych, ale również turystów. Dowiedz się, co warto zobaczyć w Solcu-Zdrój oraz okolicach.
Wiele wyjątkowych miejsc uzdrowiskowych

Solec-Zdrój to unikatowe miejsce w skali całego świata, gdzie dostępnych jest wiele obszarów uzdrowiskowych, które warto odwiedzić.

Na odwiedzających czekają przede wszystkim łazienki, które powstały już w połowie XIX wieku. Pozwalają podziwiać piękną architekturę, a także skosztować wód siarczkowych o wyjątkowych właściwościach leczniczych.

Baseny mineralne to kolejne miejsce, które powstało z myślą o osobach, które szukają przestrzeni uzdrowiskowych. Na gości czekają basen rekreacyjny, basen solankowo-siarczkowy oraz strefa SPA&Wellness. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie i zadba o swoje zdrowie i samopoczucie.

Zaledwie 10 km od Solca-Zdrój znajduje się kąpielisko Radzanów. Oferuje liczne piaszczyste plaże i pozwala na wypoczynek turystom w każdym wieku.

Terapia przy pomocy naturalnych olejków eterycznych? W Solcu-Zdrój jest to możliwe. Wystarczy wybrać się na aleję aromaterapii, która mieści się przy ul. Partyzantów. Ścieżka jest otoczona wieloma gatunkami roślin, które wydzielają do powietrza olejki eteryczne. Dzięki temu jest to idealne miejsce do relaksu i zadbania o swoje zdrowie.

Szeroka oferta dla zwiedzających

W samej miejscowości, jak i okolicy nie brakuje również zabytków i ciekawych muzeów. Turyści mogą odwiedzić Muzeum Regionalne w Wiślicy, Rezerwat Przyrody Przęślin, Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie, Kościół Św. Stanisława w Świniarach, Zabytkowy park w Zborowie i wiele innych miejsc. Każdy znajdzie coś dla siebie i bardzo miło spędzi czas. Zarówno osoby dorosłe, jak i rodziny z dziećmi poczują się tutaj wyjątkowo i przez długi czas będą mogły wspominać wyjazd.

Jak przygotować się na wyjazd?

Decydując się na wyjazd warto przede wszystkim pamiętać o właściwym przygotowaniu. Najlepiej zacząć od wybrania wyjątkowego noclegu. Dobrze wybrany Solec Zdrój hotel powinien zapewniać najlepsze warunki do relaksu i pozwalać na komfortowy wypoczynek. Najlepiej sprawdzą się obiekty w pobliżu centrum, które dodatkowo proponują dla gości bogate pakiety SPA&Wellness. Wybierając takie przestrzenie można jeszcze bardziej cieszyć się pobytem i razem z całą rodziną zrelaksować się w najlepszych warunkach.
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt