REKLAMA
ARTYKUŁ PARTNERA
Co możesz zrobić przy użyciu Smart TV?
Jeszcze kilkanaście lat temu standardowy telewizor w naszych domach wyglądał zupełnie inaczej od dzisiejszych rozwiązań. Ekrany o niewielkiej przekątnej, duże gabaryty, przeciętna jakość obrazu i dość spora waga – to cechowało popularne produkty kineskopowe. Technologia poszła jednak niesamowicie do przodu i dziś możemy korzystać z najnowszych rozwiązań, które cieszą oko podczas wieczornych seansów czy oglądania sportowych zmagań. Prawdopodobnie wiele osób nawet nie do końca zdaje sobie sprawę z tego, co naprawdę oferują te produkty. Sprawdź, co możesz zrobić przy użyciu Smart TV.
Co zapewnia Smart TV?

Z pewnością główną zaletą inteligentnego telewizora jest możliwość dostępu do wielu kanałów i programów telewizyjnych za pośrednictwem Internetu. Oznacza to, że Smart TV może być funkcjonalnym rozwiązaniem nawet wtedy, gdy nie podłączymy do niego dekodera czy anteny. Ponadto, najnowsze rozwiązania umożliwiają nam przeglądanie Internetu oraz pobieranie różnorodnych aplikacji. Dobrym przykładem są android TV. To urządzenia działające w oparciu o jeden z najpopularniejszych systemów operacyjnych na rynku, który jest znany m.in. ze smartfonów. Dzięki zastosowaniu go w telewizorach otrzymujemy jeszcze więcej możliwości, a korzystanie staje się łatwiejsze i bardziej intuicyjne.

Poza tym, wiele produktów jest w stanie zaoferować użytkownikowi dodatkowe funkcje, takie jak screen sharing czy Miracast – pozwalają one  m.in. na przesyłanie obrazu z telefonu czy na odwrót. Wiele Smart TV umożliwia również bezproblemowe przeglądanie stron internetowych, portali społecznościowych, a nawet uruchamianie gier. Poza tym, inteligentne telewizory świetnie sprawdzą się w momencie podpięcia wszelkiego rodzaju konsoli czy komputerów.

Jeszcze lepsze możliwości wykorzystania telewizora

Zaprezentowane powyżej rozwiązania nie dotyczą wszystkich inteligentnych telewizorów. Duży wpływ na to ma konkretny model, jaki posiadamy. Co więcej, czasami może zdarzyć się, że nasz telewizor nie należy do grona rozwiązań Smart TV, a mimo wszystko chcielibyśmy osiągnąć dodatkowe funkcjonalności. Czy takie działanie jest możliwe? Oczywiście, że tak. Z pomocą przychodzą przystawki Smart TV. To niewielkie urządzenia, które są w stanie uczynić z naszego telewizora prawdziwe centrum multimedialne. Za pomocą kabla HDMI i wspomnianej przystawki jesteśmy w stanie uzyskać piorunujący efekt. Produkty te są jednocześnie odpowiedzią na zapotrzebowanie osób, które póki co nie noszą się z zamiarem wymiany odbiornika. To znakomity kompromis w rozsądnej cenie, który zapewni nam to, czego potrzebujemy.

Nowy standard telewizji

Wiele osób może zastanawiać się teraz, gdzie pośród oferowanych funkcjonalności znajdują się zwykłe kanały telewizyjne. Otóż wszystkich zainteresowanych można uspokoić. Smart TV pełnią również funkcję tradycyjnych telewizorów. Co więcej, dla wielu są po prostu zwykłym telewizorem, z którego korzystają, nie zwracając uwagi na dodatkowe akcesoria czy możliwości. Niemniej jednak nie wszyscy potrzebują internetowych rozwiązań oraz najnowszych inteligentnych telewizorów. Ci, którzy posiadają nieco starsze rozwiązania powinni zwrócić uwagę na dekodery. To urządzenia, które okażą się niezwykle przydatne, szczególnie teraz, gdzie zderzamy się z nowym standardem telewizji. Pozwolą nam w bezproblemowy sposób odbierać kanały telewizyjne, oferując przy tym wysoką rozdzielczość.
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt