ARTYKUŁ PARTNERA
Klawiatury komputerowe – wybierz najlepszą dla siebie
Klawiatura jest nieodłącznym elementem każdego sprzętu komputerowego. Bez niej wprowadzanie treści byłoby niemal niemożliwe. Jaką klawiaturę wybrać?
Do czego potrzebna jest klawiatura?

Korzystanie z komputera bez klawiatury jest ciężkie. Chociaż sprzęty oferują możliwość korzystania z wgranej w system klawiatury ekranowej, sprawdza się ona tylko w telefonach i tabletach. W przypadku komputerów jej brak utrudnia pracę, a także granie w gry, czy przeglądanie sieci. Klawiatura to niezbędnik dla każdego właściciela komputera, a ostatnimi czasy sprawdza się przy użytkowaniu mniejszych sprzętów. Telefony i tablety coraz częściej dysponują parametrami, które z powodzeniem mogą zastąpić tradycyjne komputery stacjonarne i laptopy, dlatego czasami wystarczają do pracy biurowej. By zwiększać ich funkcjonalność, często decyzja pada na dołączenie klawiatury bezprzewodowej oraz myszki.

Jaką klawiaturę wybrać?

W trakcie poszukiwań idealnej klawiatury w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na rodzaj podłączenia. Można zdecydować się na klawiaturę przewodową, czyli taką, która wykorzystuje kabel do połączenia ze źródłem, czyli komputerem. Drugim rodzajem jest bezprzewodowa, którą łączy się zwykle poprzez bluetooth. Warto także zwrócić uwagę na mechanizm, jaki oferuje klawiatura. Budowa przycisków odbija się na użytkowaniu i zazwyczaj dobierana jest względem indywidualnych preferencji oraz przyzwyczajeń. Można wyróżnić klawiatury membranowe, nożycowe czy mechaniczne. Idąc tym tropem, zwraca się także uwagę na skok klawiszy. Może być on niskoprofilowy bądź wysokoprofilowy – różnica ta widoczna jest gołym okiem i zależny głównie od personalnych upodobań.

Wybierz klawiaturę odpowiednią do Twoich wymagań


Do pracy biurowej zwykle wybierane są drobne klawiatury z niskim profilem. Natomiast gracze wybierają częściej wysoki profil, który umożliwia dokładniejszą precyzję ruchów. Istotną cechą jest także fakt wykorzystania bloku numerycznego. Można znaleźć klawiatury, które posiadają jeden – nad klawiszami literowymi – bądź taką, która zaopatrzona jest w dodatkową wyspę po prawej stronie.

Można zdecydować się także na dodatkowe funkcje klawiatury. Są one nie tylko przydatne i funkcjonalne, lecz także często bardzo estetyczne. Zwykle użytkownicy decydują się na podświetlane klawisze bądź dodatkowo zainstalowane porty. Niemniej jednak to, co nam najbardziej odpowiada, zależy od indywidualnych potrzeb. Szeroką ofertę klawiatur znajdziesz na stronie morele.net/kategoria/klawiatury-komputerowe-18/. Być może wśród nich znajduje się Twój wymarzony model!
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt