ARTYKUŁ PARTNERA
Sporty zimowe do obstawiania
Skoki narciarskie i nic więcej? Taka odpowiedź na tytuł jest po części słuszne, ale również i krzywdzące. Zakłady bukmacherskie w Polsce starają się wzbogacić ofertę sportów zimowych, w których dzieje się bardzo dużo.
Jak w ogóle wypadają sporty zimowe w Polsce na tle tych stricte letnich lub całorocznych? Nie ma co się oszukiwać, że… raczej nie mają co się równać. Piłka nożna, siatkówka, piłka ręczna, tenis ziemny – to od zawsze najpopularniejsze sporty w Polsce jeśli chodzi np. o obstawianie. Jeśli mówimy o oglądalności w telewizji i internecie, to… robi się ciekawiej.Skoki narciarskie z uwagi na liczne i regularne sukcesy Polaków są w stanie co weekend przyciągać przed ekrany kilka milionów Polaków. W tym przypadku tylko mecze reprezentacji Polski w piłce nożnej mają podobny potencjał. Masowość to jedno, ale na skokach narciarskich sporty zimowe się nie kończą. Sportów, które mają swoje grupy fanów nie brakuje, ale nie są to liczby robiące wrażenie, a brak sukcesów polskich zawodników nie daje wielkich nadziei na poprawę. Zakłady bukmacherskie rządzą się jednak swoimi prawami, dlatego warto przyjrzeć się ofercie na typowanie sportów zimowych.

Jaki dyscypliny sportowe są w ofercie?

Sezon zimowy tak naprawdę trwa od listopada do marca, a na całym świecie odbywa się mnóstwo zawodów w wielu dyscyplinach. W polskich realiach zarówno do obejrzenia, jak i obstawiania jest dużo mniejsza liczba imprez zimowych. Pomijając skoki o których za chwilę napiszemy więcej, wiele innych zdarzeń do obstawienia zależy od… kalendarza imprez. Akurat w 2021 roku mamy sporo imprez rangi mistrzowskiej, część została przełożona z 2020 roku. Oceniając bukmacherów można zrobić porównanie bonusów bukmacherskich oraz oferty na sporty zimowe. Trzeba przyznać, że raczej wygląda ona podobnie. Lider branży – STS, oferuje zakłady na wyniki m.in. biathlonu, narciarstwa alpejskiego, biegów narciarskich. Od czasu do czasu pojawia się łyżwiarstwo szybkie, łyżwiarstwo figurowe, czy bobsleje. W tego typu dyscyplinach sportowych generalnie występują przede wszystkim zakłady na zwycięzcę danych zawodów czy cyklu, lub zakłady H2H, czyli lepszego z wybranej przez bukmachera pary.

Skoki, skoki, nie tylko w Zakopanem


Inaczej wygląda oferta na skoki narciarskie. Skoro jest ogromne zainteresowanie i „popyt” na nie, to i liczba zdarzeń do typowania musi się zgadzać. Nie dość, że co tydzień pojawiają się zakłady na kolejne zawody Pucharu Świata, to gracze mogą obstawiać zwycięzcę klasyfikacji, konkursów indywidualnych, czy drużynowych. To jednak dopiero początek, bo są osobne zakłady na występy reprezentantów Polski, pojedynki H2H, miejsca w TOP 3, rekordy skoczni, itd. W skokach narciarskich jest w czym wybierać. Puchar Świata to nie wszystko, bo w tym sezonie zaplanowano MŚ w lotach i MŚ w narciarstwie klasycznym. Na przełomie roku rekordy popularności bił Turniej Czterech Skoczni, który zakończył się triumfem biało-czerwonego skoczka. Jak widać, może i sporty zimowe nie są w czołówce sportów w Polsce, ale szczelnie wypełniają kibicowski kalendarz. Nie tylko w tym przypadku wiele zależy od sukcesów Polaków, bo to one napędzają zainteresowanie i oglądalność.

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS S.A. (dawniej Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt