Data dodania: 02.04.2020  |  wyświetlenia: 6462
Podejrzane wzrosty cen kierujmy do UOKiK
Ile kosztują w Piszu rękawiczki jednorazowe?
Maseczki i rękawiczki ochronne - to towar deficytowy w czasie zagrożenia koronawirusem. Próżno ich szukać w miejscach powszechnie dostępnych, a jeśli już są, to ich ceny są nieakceptowalne.
Od czytelnika Piszanina otrzymaliśmy informację, ile zapłacił za rękawiczki jednorazowe.

W treści czytamy, że w jednej z hurtowni na terenie Pisza zakupił rękawice jednorazowe, niezbędne do wykonywania swoich obowiązków służbowych.
Nigdzie nie mogłem dostać - markety, apteki nie dysponowały w tym czasie potrzebnym mi towarem. Gdy wreszcie udało mi się znaleźć rękawiczki, to ich cena zwaliła mnie z nóg. Za pudełko 100 sztuk jednorazowych rękawiczek zapłaciłem 169 zł! Skandal.

Jak pisze dalej czytelnik pracownicy hurtowni tłumaczyli, że to dostawca zaproponował taką cenę, choć dzień wcześniej te same rękawiczki kosztowały ok 50 zł. Ceny rękawiczek w aptece kształtują się na poziomie 50 zł, w marketach szczęśliwcy nabyli je za około 20 zł.

Warto wiedzieć: Zgłaszanie sprawy do UOKiK
– Epidemia koronawirusa to trudny czas dla nas wszystkich. Niestety, niepokój społeczny wywołany fałszywymi informacjami sprzyja też nieuczciwym działaniom przedsiębiorców. W efekcie wprowadzają oni w błąd, informując, że ich produkty chronią przed chorobą lub wielokrotnie zawyżają ceny. Docierają do nas sygnały o rażącym podwyższaniu cen niektórych produktów żywnościowych i artykułów higienicznych. Podjąłem decyzję o powołaniu specjalnego zespołu w urzędzie, który będzie monitorował ceny. Jeśli praktyki zostaną potwierdzone, podejmiemy dalsze działania ograniczające tego typu negatywne zachowania – mówi Tomasz Chróstny, prezes UOKiK
Konsumenci, którzy zaobserwowali niepokojący wzrost cen żywności i produktów higienicznych, proszeni są o zgłaszanie tego faktu drogą elektroniczną na adres monitoring@uokik.gov.pl albo telefonicznie pod numer: 801 440 220 lub 22 290 89 16.

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt