Data dodania: 27.01.2020  |  wyświetlenia: 1267
Gadżety wędkarskie - z czego ucieszy się każdy wędkarz
Wędkarze, jak większość pasjonatów jakieś dziedziny, kochają gadżety związane z tym, czym się pasjonują. A wiadomo, dla wędkarza najważniejsze są ryby, wędki i wszystkie akcesoria, które umilą i ułatwią czas wędkowania. Gadżety wędkarskie są również świetnym prezentem dla każdego prawdziwego fana wędkarstwa, z którego na pewno się ucieszy.
A R T Y K U Ł   S P O N S O R O W A N Y

Jakie gadżety wędkarskie są dostępne na rynku?


Wędkarskie gadżety są do nabycia w sklepach wędkarskich i sportowych. Jest duży wybór, każdy wędkarz może znaleźć coś, co będzie dla niego przydatne. Gadżety można podzielić na cztery podstawowe kategorie, tzn.:

  • Dodatkowe elementy związane ze sprzętem wędkarskim
  • Ubiór wędkarski
  • Gadżety elektroniczne
  • Kubki, naklejki, inne wyroby świadczące, że należą do wędkarza

Dodatkowe elementy związane ze sprzętem wędkarskim

Ta kategoria jest bardzo szeroka, mieści się w niej zarówno sprzęt do siedzenia, podpórki pod wędki, torby i plecaki wędkarskie, pojemniki na haczyki i spławiki, siatki czy czerpaki, a także termos lub kubek termiczny. Składane fotele czy krzesełka są bardzo praktyczne, zajmują mało miejsca, za zapewniają komfort i wygodę podczas długiego wędkowania.  Bardzo fajnym gadżetem jest duża, pojemna torba, która na pewno spodoba się każdemu wędkarzowi. Ważne, aby miała dużo przegródek, była wykonana z wodoodpornego materiału, przyda się również element odblaskowy. W tej kategorii można kupić produkty w zróżnicowanej cenie, już od kilkunastu złotych. Wędkarzowi przyda się również scyzoryk lub narzędzie wielofunkcyjne.

Ubiór wędkarski

Ubiór wędkarski w ostatnim czasie przeszedł znaczną rewolucję. Kiedyś wędkarz szedł na ryby w starych spodniach i kurtce. Obecnie strój pełni dużą rolę w udanej wyprawie na ryby, musi być wygody i funkcjonalny. Powinien być również wytrzymały, odporny na przetarcia i zadrapania. Wędkarze często przedzierają się przez zarosła, chodzą po zarośniętym terenie, dlatego strój musi być odporny na uszkodzenia mechaniczne. Powinien być wykonany z oddychającego materiału, dzięki temu wędkarz będzie odczuwał komfort termiczny. W razie deszczu warto mieć kurtkę przeciwdeszczową oraz spodnie, które powinny być również wodoodporne. Często połów odbywa się z wody, dlatego spodnie muszą być odporne na przemakanie, muszą też zapewniać odpowiednią temperaturę. Kurtka wędkarska powinna posiadać dużo kieszenie, tak aby umożliwiała przechowywanie różnych niezbędnych drobiazgów. W czasie mroźnej zimy idealny sprawdzi się kombinezon wędkarski (przykłady sprawdź tu). Bardzo ważne element wędkarskiego ubioru to buty. Mogą to być typowe wodery lub buty trekkingowe, które dobrze chronią przed wilgocią oraz zimnem. W zależności od pory roku wędkarzowi przyda się ciepła czapka lub czapka z daszkiem. W lecie przydatne będą również okulary przeciwsłoneczne, w zimie rękawiczki i ciepłe, wełniane skarpety.

Gadżety elektroniczne

Pasjonatom wędkarstwa i elektroniki spodobają się z pewnością gadżety elektroniczne. Jednym z ciekawszych gadżetów tego typu jest echosonda wędkarska. Za jej pomocą można zmierzyć głębokość łowiska oraz określić odległość do ławicy ryb. Inne warty uwagi gadżet elektroniczne to sygnalizator brań.

Drobne i śmieszne gadżety wędkarskie

Małe, wesołe gadżety wędkarskie są idealnym prezentem dla zapalonego wędkarza. Może to być kubek lub kufel z zabawnym nadrukiem, fajny obrazek nawiązujący tematyką do wędkowania, naklejki koszulka ze śmieszną grafiką, ręcznik, czy skarpetki w ryby. W tej kategorii można znaleźć również wiele akcesoriów kuchennych, które kojarzą się z wędkowaniem, deski do krojenia, talerze czy kieliszki, czy otwieracze do piwa. Może również kupić portfel lub długopis w wędkarskim grawerem.

Wybór gadżetów dla wędkarzy jest bardzo duży, każdy może wybrać coś, co będzie mu pasować. Może to być gadżety praktyczny, który będzie użytkowany w czasie wędkowania, może być również drobiazg, który uprzyjemni czas w domu i przypomni o hobby.
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt