Data dodania: 05.12.2019  |  wyświetlenia: 1771
I miejsce w konkursie LGD Mazurskie Morze
Przedszkolaki z Pisza mistrzami ekologii
We wtorek 3 grudnia w siedzibie Lokalnej Grupy Działania „Mazurskie Morze” w Orzyszu odbył się finał konkursu przyrodniczego „Ekologiczne przedszkolaki z Mazurskiego Morza”. Na podium przedszkolaki z Pisza.
Celem konkursu było zdobywanie i pogłębianie wiedzy przyrodniczej i ekologicznej ze szczególnym uwzględnieniem tematyki dotyczącej obszaru LGD Mazurskie Morze, uwrażliwienie na aktualne problemy ochrony najbliższego środowiska i rozbudzanie i pogłębianie zamiłowania oraz szacunku do przyrody.


W finale konkursu wzięły udział przedszkola z powiatu piskiego - Okartowie, Białej Piskiej, Orzysza oraz z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Nr 1 w Piszu oraz powiatu mrągowskiego. Piskie przedszkole reprezentowała trzyosobowa drużyna w składzie: Julia Pupek z grupy „Sówki”, Lena Wawryszko „Promyczki” oraz Krystian Dąbrowski „Kolorowe Motylki”.

Podczas konkursu finałowego każda drużyna odpowiadała na pytania z kategorii: zwierzęta leśne, drzewa i krzewy, ekologia oraz gospodarka odpadami.


Drużyna z piskiego przedszkola bezbłędnie odpowiedziała na wszystkie pytania. Nie miała także trudności z zadaniem  praktycznym dotyczącym segregacji śmieci. Dzieci z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Piszu zdobyły I miejsce w powiecie piskim. Otrzymały dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe.


Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt