Data dodania: 18.07.2019  |  wyświetlenia: 1371
Wyprawa przez dziką mazurską krainę
Kajakiem z Krutyni do Ukty
Wakacyjna przygoda na Mazurach to ta, kiedy wsiadamy na łódkę, żaglówkę czy kajak i podziwiamy Krainę Wielkich Jezior z najlepszej perspektywy.
A R T Y K U Ł  S P O N S O R O W A N Y

A miejsc przystosowanych do bezpiecznej żeglugi nie brakuje. Najbardziej znaną jest trasa Krutyń-Ukta. Na przepłynięcie 13-kilometrowego odcinka trzeba zarezerwować około 3,5 godziny. Odcinek ma charakter typowo rzeczny, a jego głębokość wynosi 0,5 m. Jest to jeden z najłatwiejszych i najbezpieczniejszych odcinków, z którym bez problemu poradzą sobie rodziny z dziećmi oraz grupy szkolne.

Początek przygody to miejscowość Krutyń - wieś nieopodal Piecek. Stamtąd ruszamy w kierunku młyna wodnego w Zielonym Lasku. Tam pierwsza z niecodziennych atrakcji - przenoszenie kajaków i dalej spływ, podczas którego przyroda zdradzi nam swe najpiękniejsze tajemnice.


Kolejny przystanek to Rosocha - tu zwykle przychodzi pora na posiłek i regenerację. Tutejsza restauracja serwuje znakomite naleśniki, chrupiące placki ziemniaczane oraz tradycyjne pierogi.

I dalej przygodo, przez dziką mazurską krainę. Wśród trzcin, chylących się ku wodzie gałęzi drzew. A w dali łąki i pastwiska. Roślinność Krutyni jest tak bujna, że niejednokrotnie na jej powierzchni tworzą się grube, zielone dywany, chętnie zasiedlane przez stada różnobarwnych ważek.

Spływ kończy się w miejscowości Ukta, na lewym brzegu rzeki, przed mostem drogowym. Wytrwali kajakarze mają możliwość przedłużenia trasy o 4 km i wypłynięcia na jezioro Duś. Obowiązkowo wyprawę należy zakończyć ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. W Krutyni i w Ukcie czekają specjalnie przygotowane miejsca.

Organizator spływów kajakowych gwarantuje niezawodny i komfortowy sprzęt - kajaki polietylenowe z dużą przestrzenią w kokpitach oraz profilowanymi wygodnymi fotelami.

Więcej informacji na stronie www.splywy.pl

Zamówienia:
tel. 600-092-252, (89) 742-14-30
lub e-mail: kajakowe@splywy.pl lub agnieszka@splywy.pl
Ceny: już od 40 zł za kajak
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt