Data dodania: 24.04.2019  |  wyświetlenia: 665
Wyrośnie muzealny las
Pracownicy Muzeum Ziemi Piskiej wraz z bliskimi posadzili w Puszczy Piskiej 50 dębów. Drzewa mają przypominać o jubileuszu 50-lecia placówki.
Muzealnicy ruszyli do pracy pod okiem nadleśniczego Roberta Trąbki. Nadleśnictwo Pisz należy do grona partnerów Muzeum Ziemi Piskiej, wspierając różne wydarzenia i inicjatywy.


Leśnicy wybrali powierzchnię i wyselekcjonowali pół setki sadzonek dębowych.


Gatunek drzewa i ilość nie były przypadkowe. Dęby w naszej kulturze uznawane są za świadków historii, a te z leśnictwa Browarnik w okolicach Snopek, mają „opowiadać” o 50-leciu Muzeum Ziemi Piskiej.
To spontaniczny pomysł, którym także chcieliśmy uczcić 50-lecie – mówi Aneta Karwowska, dyrektor Muzeum Ziemi Piskiej. –  Z sadzonek wyrosną majestatyczne drzewa, które będą świadczyć o działalności Muzeum Ziemi Piskiej. W roku 50-lecia nawiązujemy do historii tura w regionie, pokazując, że nasza siła drzemie w sile przodków, a dęby także wpisują się w symbolikę długowieczności.
Muzealnikom podczas prac przy zalesieniu towarzyszyły dzieci.


Wszyscy pracowali z dużą uwagą. Każde drzewko zostało oznaczone taśmą, a nadleśniczy Robert Trąbka obiecał, że muzealnym dębom poświęcona będzie szczególna uwaga.


Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt