Data dodania: 02.02.2012  |  wyświetlenia: 23081
Początek: niedziela 29 stycznia 10:00, Koniec: 13:00
Mróz tego dnia nikomu nie przeszkadzał
Udostępnij artykuł na Facebooku
29 stycznia 2012 r. odbyło się spotkanie sympatyków białego szaleństwa na Leśnej Górce.

Jest to jeden z etapów projektu pokazania lasu miejskiego jako centrum edukacyjno – sportowego, zainicjowanego na jesieni ubiegłego roku przez Stowarzyszenie „GreenPisz”.

Ideą imprezy było zobrazowanie, iż posiadamy miejsca z tradycją, na których bawiło się wiele pokoleń oraz pokazanie jak można spędzić mile czas w gronie rodziny na „Naszej górce leśnej”. Na imprezę masowo przybywali mieszkańcy Pisza i ich goście, którzy uśmiechem i wpisem do kroniki wyrażali swoje zadowolenie. Od najmłodszych do seniorów, którym wspomnienia zakręciły łezkę w oku.

Mróz tego dnia nikomu nie przeszkadzał. Można była zasmakować pysznej zupy i gorącej herbatki z imbirem przygotowanej przez żołnierzy „15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej” z Orzysza pod dowództwem Tomasza Żęgoty i asystentki Krystyny Wydrych.

Nikomu nie zabrakło przepysznej kiełbaski , którą można było upiec przy ognisku. Ponadto wśród atrakcji imprezy był konkurs bezpiecznego zjazdu z górki leśnej. W konkursie wszyscy byli zwycięzcami i otrzymali nagrody. Miłośnicy strzelectwa próbowali sił w strzelaniu z pistoletów typu paintball, które użyczył Łukasz Olender. Nad bezpieczeństwem całej imprezy czuwali ratownicy ze Stowarzyszenia „Joannici – Dzieło Pomocy” oraz Straż Miejska.  Imprezę poprowadzili Mariusz Trupacz i Marian Kamiński.

Specjalne podziękowania dla rodziców, osób zaangażowanych w organizację akcji oraz sponsorów bez których ta impreza by się nie odbyła m.in.: Szymonowi Werra, Jerzemu Małeckiemu, firmie „Sibit” Grzegorz Sobotko, Hurtowania „Grot” Jacek Olszewski, Hurtowania „Cytrus” Jarosław Dzwonkowski, JBB, Dante, Hurtownia „Roan” Krzysztof Jałoszewski, Piekarni „Wileńska” Barbara Dąbrowska  oraz Marcinowi Kamińskiemu za zobrazowanie całej imprezy w formie fotorelacji.

Inicjatorem całej imprezy był Krzysztof Bajno przy współpracy nowo powstającego stowarzyszenia „Piskie Stowarzyszanie Strzelców Sportowych – Strzelec” i Szkoły Podstawowej nr 1 w Piszu.

Podziękowania dla władz miasta Pisz za zgodę na organizację spotkania sympatyków ”Leśnej Górki”.

Tekst: Krzysztof Bajno
Zdjęcia: Marcin KamińskiOpinie i komentarze
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt