REKLAMA
Data dodania: 21.11.2016
Rozmowa video Piszanina - Zespół NoBandits
Pierwsza Rozmowa Piszanina w formie video w portalu Piszanin.pl. W redakcji Piszanina duet NoBandits z Pisza. Piotr Syta i Jacek Zając w 20 minutowej rozmowie z Krzysztofem Szyszkowskim.

Zespół NoBandits to duet muzyków, którzy mają za sobą pewien bagaż doświadczeń muzycznych, a znaleźli wspólny mianownik zwany kompromisem w świecie miliona nut. Charakter kompozycji cechuje się dużą rozpiętością stylistyczną, ale scaloną mocną sekcją rytmiczną oraz dominującym melodyjnym wokalem. Celowa archaiczność brzmienia i aranżacji wprowadza pewien rodzaj ascetyzmu w muzyce NoBandits.

NoBandits tworzą Jacek Zając i Piotr Syta. Swoją debiutancką płytę wydali w kwietniu  2014r. W kwietniu też duet  wygrał konkurs w audycji  „Łowisko Talentów” , które prowadzą Norbi i Mariusz Trzmiel w Radiu Olsztyn.  Od tego czasu zespół ma na swoim koncie spore sukcesy, między innymi został zaproszony do największej Polskiej rozgłośni radiowej, czyli do Polskiego Radia Programu 1 do audycji „Muzyczna Jedynka”, prowadzonej przez redaktora Zbigniewa Krajewskiego.

Zespół został zaproszony do studia koncertowego Radia Olsztyn, gdzie zostały zarejestrowane i wyemitowane koncertowe wersje utworów NoBandits z debiutanckiej płyty. W podsumowaniu listy przebojów  Raga Top  Radia Olsztyn w roku 2015 NoBandits z utworem Back Home znalazło się na zaszczytnym I miejscu wśród 50 najlepszych utworów. Utwory zespołu gościły również na liście przebojów Radia Białystok. W lipcu 2016 zespół wydał nową płytę „People like you” z 4 nowymi utworami anglojęzycznymi utrzymanymi w nurcie new romantic rock. Pod jedną muzyczną strzechą spotkają się nuty inspirowane np. Depeche Mode, U2, ale i Dire Straits.

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt