REKLAMA
Data dodania: 31.10.2023
Komunikat dla żeglarzy
Demontaż oznakowania na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich
Fot. arch. Wody Polskie
1-go listopada zostanie wyłączony system ostrzegawczy oraz przeprowadzony zostanie demontaż oznakowania żeglugowego na szlakach Wielkich Jezior Mazurskich - szlak główny od jeziora Roś w Piszu do rzeki Węgorapy w Węgorzewie oraz szlaki boczne.
Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie wydało Komunikat Nawigacyjny dotyczący działań na rzekach i jeziorach w naszym regionie.


Komunikat dotyczy redukcji pływającego oznakowania żeglugowego na sezon zimowy 2023/2024 oraz zmian w godzinach otwarcia śluz i kanałów.
Od 1 listopada śluza Guzianka II będzie czynna dla ruchu jednostek pływających w dni robocze w godzinach 8.00-14.00. Zamiar przejścia przez śluzę należy zgłosić w godzinach 8.00-14.30 pod nr te. 87 4285338 z jednodniowym wyprzedzeniem. Ostatnie śluzowanie o godzinie 13.30. - czytamy w treści komunikatu - Śluzowania będą przeprowadzane do czasu wystąpienia zlodzenia.
Źródło: Wody Polskie
Opinie i komentarze

Komentarze (4)

Na Sląsku jest 25 tysięczne miasto Pszczyna. Jesienią 2021 roku rozpoczęto budowę Domu Kultury z dużą salą widowiskową. W pierwszym przetargu podobnie , jak w Piszu, nie wyłoniono wykonawcy ponieważ złożone oferty wielokrotnie przewyższały ustaloną przez miasto kwotę 22 mln zł. Był drugi przetarg wygrał Budimex Warszawa z kwotą 40 mln zł i za taką kwotę realizuje tą inwestycje. W chwili obecnej inwestycja ta jest praktycznie skończona. Burmistrz Pszczyny 25 listopada 2023 roku dokona uroczystego otwarcia. W tym samym czasie w Piszu już trzykrotnie zmieniano kosztorys budowy, dwukrotnie zmieniano wykonawcę, a aktualny wykonawca był bliski zerwania umowy. Stan zaawansowania robót jest bardzo, wręcz żenująco niski!!!!! Po trzech latach budowy nie zdążono nawet zrobić dachu!!!!!! Szymborski........... coś ty najlepszego zrobił!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

zrobił Lecha prezesem i to była największa głupota, na szczęscie zwolnił go bo się do roboty nie nadawał ...

oj tak narobił ten Szymborski głupot

boli mnie głowa nie mogę w nocy spać, dachu nie ma, renta jest, pogoda butelkowa -to właśnie lubię. dieta też na razie spływa.

Teraz pozostaje spokój pozorny do kwietnia.

Gdziej dach i rumun

Dachu nie ma, wszystko moknie

Dachu to dachu nie ma ale będzie. Natomiast piwnic niema i nie będzie. Oj przepraszam pod starą częścią obiektu piwnice będą. Nie będzie piwnic pod nową częścią obiektu.

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt