REKLAMA
Data dodania: 30.08.2022  |  wyświetlenia: 4289
S61 Szczuczyn - Ełk Południe na finiszu
Kolejny odcinek Via Baltica przejezdny od września
W pierwszej połowie września udostępniony do ruchu zostanie drugi z trzech fragmentów Via Baltica w woj. warmińsko-mazurskim. To odcinek od końca obwodnicy Szczuczyna do węzła Ełk Południe o długości 23,3 km. Oddanie do ruchu zbiegnie się z zakończeniem przebudowy ronda w Ełku.
Odcinek Szczuczyn - Ełk Południe jest jednym z trzech odcinków drogi ekspresowej S61 realizowanych na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Aktualnie trwają odbiory techniczne tego odcinka, prowadzone przez inspektorów Wojewódzkich Inspektoratów Nadzoru Budowlanego w Olsztynie i Białymstoku. Pod koniec ubiegłego roku do użytku oddano odcinek Wysokie - Raczki, a w przyszłym roku zakończy się budowa odcinka S61 Ełk Południe - Wysokie.

Do czasu zakończenia budowy odcinka Ełk Południe - Wysokie ruch między odcinkami Ełk Południe - Wysokie i Wysokie - Raczki (od węzła Ełk Południe do węzła Kalinowo) będzie odbywał się, tak jak dotychczas, przez Ełk. Trasa przejazdu będzie prowadziła drogami krajowymi nr 65 i 16. W Ełku będą to ulice Grajewska, Przemysłowa i Suwalska.

W związku z tym, że na trasie tej trwa obecnie przebudowa ronda (na skrzyżowaniu ulic Grajewskiej i Przemysłowej) i ruch odbywa się tylko jednym pasem, zdecydowaliśmy o udostępnieniu odcinka S61 po zakończeniu prac na rondzie. Pierwotnie zakładaliśmy, że nastąpi to pod koniec sierpnia br. Dzięki temu unikniemy w tym miejscu korków spowodowanych zwiększonym o pojazdy z S61 natężeniem ruchu.

Wykonawcą ponad 23-kilometrowego fragmentu trasy od miejscowości Szczuczyn do węzła Ełk Południe o wartości 700 mln zł jest konsorcjum firm PORR i Unibep.


Budowa drogi ekspresowej S61 Szczuczyn - Budzisko, odc. Szczuczyn - Raczki jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach Instrumentu „Łącząc Europę” (Connecting Europe Facility - CEF). Wartość Dofinansowania z UE wynosi 379 583 347 euro i obejmuje sześć zadań w ramach Projektu budowy drogi ekspresowej S61 Szczuczyn - Budzisko.

Źródło: GDKiA
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
HAHA

Głupcy nie mają pojęcia co stanie się w Ełku gdy wjadą tam pojazdy z s61. Cały Ełk stanie w korku, a gdy przyjdą godziny szczytu na ulicy Suwalskiej będzie koszmar, korki będą na kilkanaście kilometrów. Powinni zaczekać na oddanie odcinka do miejscowości Sędki i wtedy minęli by miasto bokiem.

Karolina

No i dobrze!Po co pedzacym z W-wy czy ze Slaska jakis Pisz z durnymi protestantami.Kiedy mozna wygodnie i bezstresowo ze szczuczyna przez Drygaly,Bemowo do Wierzbin

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt