Data dodania: 27.04.2022  |  wyświetlenia: 1189
Zainaugurowano sezon żeglugowy na Mazurach
Droga wodna Pisz - Węgorzewo w systemie Wielkich Jezior Mazurskich już otwarta!
Już dziś żeglarze mogą wyruszyć na szlak. A co na nich czeka? - kilka nowo wyremontowanych kanałów, wiele trwających i niezapomniane widoki.
Uroczyście otwieramy Szlak Wielkich Jezior Mazurskich i mamy szereg dobrych informacji. Zakończyliśmy prace na Kanale Piękna Góra i odebraliśmy Kanał Tałcki. Wkrótce ogłosimy przetarg na remont Kanału Giżyckiego i śluzy Guzianka I, a także na stopień Karwik. Remontujemy też pozostałe kanały, które mimo prowadzonych prac pozostają drożne. - mówił Prezes Wód Polskich Przemysław Daca.
Ze względu na remonty, na drodze wodnej możliwe będą utrudnienia w ruchu oraz wydłużony czas oczekiwania na wejście do kanałów. Pomimo prowadzonych prac, kanały - podobnie jak w ubiegłym roku - przez cały sezon żeglugowy pozostaną otwarte dla ruchu i będzie można nimi pływać. Ponadto, w tym sezonie jednostki pływające są zwolnione z opłat za śluzowanie.

Źródło: Wody Polskie
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Posłuchamy mamy

Te wioski to tesz sprzątali my tylko dla warszawki. Coby mieli gdzie śmieci zostawiać w rowach, lasach i na przystankach. Te akcje sprzątania to wszystko dla przypodobania się warszawce. A oni i tak obwodnicę wybudują przy Mackdonaldzie niemalże w centrum miasta PIsza.

Posłuchamy mamy

I kto płynie balijo z Piszewa do Wongorzewa ? Chyba tylko warszawka.

Swieta Gałaszakowa

Ja wody unikać bo nie umieć 🏊 pływać

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt