Data dodania: 30.06.2020  |  wyświetlenia: 5847
Animalsi nadal uwalniają wystraszone psy
Kolejne zatrzymania w sprawie schroniska zwierząt w Radysach
Sprawa schroniska w Radysach ma ciąg dalszy. Tymczasowy areszt zastosowano wobec Daniela D. - osoby faktycznie zarządzającej Schroniskiem dla Zwierząt w Radysach.
W dniu 27 czerwca 2020r. Sąd Rejonowy w Olsztynie na wniosek Prokuratora Rejonowego Olsztyn-Północ w Olsztynie zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy wobec Daniela D. – osoby faktycznie zarządzającej Schroniskiem dla Zwierząt w Radysach.
W toku prowadzonego śledztwa Danielowi D. prokurator przedstawił zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad zwierzętami przebywającymi w Schronisku, tj. o przestępstwo z art. 35 ust. 1a ustawy o ochronie zwierząt, które zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.- informuje Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie, Krzysztof Stodolny - Nadto w/w przedstawiono zarzut doprowadzenia w okresie pomiędzy grudniem 2017r., a grudniem 2019r. jednej z Gmin do niekorzystnego rozporządzenia mieniem na kwotę 36.000zł, poprzez wprowadzenie Zarządu Gminy w błąd co do zamiaru wywiązania się z warunków umów dotyczących wyłapywania i transportu zwierząt do Schroniska, tj. o przestępstwo z art. 286§1kk -zagrożone karą do 8 lat pozbawienia wolności.
Daniel D. miał również w trakcie trwania śledztwa grozić pozbawieniem życia jednemu z przedstawicieli organizacji zajmującej się ochroną zwierząt. W związku z tym prokurator przedstawił podejrzanemu zarzut z art. 245kk. Za czyn ten grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Inspektorzy OTOZ Animals działają razem z działaczami innych organizacji w tym z Mondo Cane, Pogotowiem dla Zwierząt i TOZ Suwałki.28 czerwca zabrano kolejne wystraszone psy. Nadal trwa ich ewidencjonowanie.


Fot. Facebook/OTOZ Animals
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt