REKLAMA
Data dodania: 23.06.2024
Zwycięskie smaki
Etap powiatowy Bitwy Regionów Kół Gospodyń Wiejskich za nami
22 czerwca, w ramach III Mazurskiego Miedzynarodowego Festiwalu Folkowego, odbyła się Bitwa Regionów Kół Gospodyń Wiejskich.
Bitwa Regionów to ogólnopolski konkurs kulinarny, w którym reprezentacje Kół Gospodyń Wiejskich przygotowują regionalną potrawę w oparciu o własną recepturę i rodzime produkty. Celem konkursu jest m.in. promowanie regionalnych potraw oraz bogactwa i różnorodności lokalnych tradycji kulinarnych. Ważnym aspektem jest także promowanie i wspieranie Kół Gospodyń Wiejskich.W sobotnim wydarzeniu udział wzięły KGW: KGW Makówka w Pieckach, KGW w Liskach, KGW Pieckowianie w Nawiadach, KGW w Komorowie Komorowska Słodycz, KGW Boberki w Bobrach, KGW w Ogródku, KGW Mazurskie Rostkowianki, KGW GiętkieZespoły biorące udział w I etapie konkursu, które zostaną najwyżej ocenione przez komisje konkursowe podczas danego wydarzenia regionalnego, zostaną zakwalifikowane do II etapu, tj. półfinału konkursu.


Pojedynek na smaki wygrało KGW Komorowowska Słodycz za danie - Lin w sosie rybnym z plackiem z gniecionego ziemniaka, siankiem z kapusty i popcornem z kaszy gryczanej.

KGW Komorowska słodycz oprócz głównej nagrody, tj. 2 tys. zł bedzie reprezentowało powiat w półfinałach wojewódzkich. Finał ogólnopolski odbedzie sie we wrześniu w Warszawie.


II miejsce KGW w Liskach za Farszynki mazurskie na sianku


III miejsce KGW Giętkie za Rybkę w szuwarach


Organizatorami konkursu są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa.
Opinie i komentarze

Komentarze (15)

Jestem na tak. Wspieramy regionalizm kulturowy.

Zakładaj sobie sprawę adres podać? się naucz że jest wolność wypowiedzi jest demokracja a nie dyktatura, a konfederacja najgorsza partia jaka może być w tym kraju zwanym Polska, posłuchać wypowiedzi, mądrości tych panów to można nie wiem się "przekręcić", takich bzdur nikt nie mówi publicznie, możesz sobie sprawę zakładać, ale sobie nie komuś, kto ma inne zdanie. Konfederacja sama nazwa mówi za siebie konfitury złodzieje, przestępcy, kryminaliści odbierający normalnym ludziom zdrowie. Do kościoła krzyżem leżeć do księdza pedofila i mafiozy żerujący na czyimś życiu i zdrowiu bo kasa musi się zgadzać.Tfu szkoda słów.

Czego Wy ludzie chcecie chcieliście wybraliście burmistrza, ciągle Wam źle, jak to dogodzić, wybraliście Kińskiego i co rozczarownie. Jeśli ktoś rada później wybiera byłego burmistrza na pana od bezpieczeństwa publicznego miasta to cóż, haha ciekawe czy ma w ogóle wymogi spełnione studia w tych dziedzinach, może w zakresie zarządzania bezpieczeństwa wewnętrznego czy bezpieczeństwa narodowego, kryzysowego, poza tym niech pokaże poświadczenie bezpieczeństwa do tajnego, ups nie ma? Tak głosowaliście i wybraliście.

Ula mówi uszkodził kobiecie oczy hahaah co ty babo oszukana pierniczysz ,babsko rzuciło się na chłopa powinna za to odpowiedzieć albo powinien jej ta gaśnica wiadomo co zrobić.Za dużo taki Ul jest w sejmie trzeba by zrobić by zrobić pir,adek ,dobrze że w Konfederacja da myślące Kobietki bo takie jak Ty to tylko w lewicy po albo PiSie tfuuuuu .Tylko wolna polska nie pozwolimy palić żydowskich świec w polskim sejmie !! Konfederację ugasi ta świece na wieki i postawi polski katolicki krzyż !! Amen

Ula obraziłaś mnie i założę Ci pozew karny ,pozatyn pokaż mi co ukradła Konfederacja ?a ja Ci powiem co ukradli PiS I KO.Mowisz że źle że Grzegorz Braun gasi żydowska menorę w polskim sejmie?kobieto to nie kneset i każdy myślący Polak nie pozwoli żeby paliła się żydowska świeca niech palą u siebie.I nie obrażaj bo z glowa i psychiką Jola to ewidentnie Ty coś masz.Obys wyszła z tego politycznego marazmowego PIS I KO !Tylko Konfederacja !

Co za tumanie piszesz jasne KONFEDERACJA niech G. Braun niech nam żyje nie?do psychiatryka Ciebie i tą całą Konfederacja na badania do psychiatry bo na psychologa za późno. Gaśnice weź i sobie w oczka walnij, uszkodził zdrowie kobiety, na całe życie powinien nie wyleźć z zakładu psychiatrycznego, a taki właśnie tuman jak Ty idziesz i głosujesz na przestępców i złodzieji.

A ten sos to , produktów z biedronli lidla czy Kauflandu ? A ta kukurydza to z pestycydami czy taka naturalna bez nawozów ? PS. Tusk i Unia to największe zll Europy ,kaczor i jego PIS bardzo podobnie ,tylko KONFEDERACJA !!

Niech pan Starosta i pan Burmistrz wyjdzie i oddycha pełną piersią smród taki z Pagedu wąchaj, trzeba zgłosić to jak trują piszan wyjdź i sobie czuj, włodarze się bawią wianki puszczają, a tu zdechnąć od zapachu można. Niech teraz jakość powietrza sprawdza trzeba media nasłać polsat, tvn i niech się tym zajmą. Niech się tłumaczy wielki smród...Kinski ciekawe co powie.

Jest i pan burmistrz zapatrzony w panią jak ...... nie będę kończyć 😂😂😂czas się zająć uczciwą pracą panie Dariuszu ..

Proszę nie narzekać. Jak wybraliście, tak macie i proszę nie krytykować tylko się uśmiechać. Uśmiech jest obecnie absolutnie obligatiryjny i kto się nie uśmiecha to znaczy że jest od kaczora. Uśmiech i do roboty płacić podatki na swoich przedstawicieli. I nie podskakiwac.

Panie Kinski co ma Pan do zaproponowania dla Pisza oprócz swoich fotek? To staje się już żałosne.

Ej twój idol jest na ostatnim zdjęciu,po sobocie chyba jeszcze cię trzyma.

PIS i jej wódz,jedyna na świecie wyrocznia Jarosławie zbaw polaków,ty jedyny możesz to uczynić nasz wybawco jedyny i doprowadź nas do kolejnego zwycięstwa.

A gdzie była ta bójka między tymi gospodyniami i która została pobita? Agresorzy zapewne odpowiedzą.

A gdzie Kiński, to jego klimaty w końcu

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt