REKLAMA
Data dodania: 11.06.2024
Aplikacja WIR w tym pomoże
Zaplanuj trasę po mazurskich jeziorach
Wirtualny Informator Rzeczny to narzędzie, które ułatwi poruszanie się po akwenach wodnych.
Co nas spotka na trasie naszej żeglugi?  - często zastanawiają się ci, którzy Mazury poznają z perspektywy wodnej. Patrząc w niebo liczą na wiatr, a co potem.... realizacja wytyczonej wcześniej trasy i oby nie było po drodze żadnych przeszkód, bo to nie wiadomo! A właśnie, że wiadomo!

 Z początkiem 20024r. uruchomiono aplikację, która ułatwia nawigację i przedstawia komunikaty dotyczące zdarzeń na trasie, która zamierzamy podróżować. WIR to "Wirtualny Informator Rzeczny” - projekt przygotowany przez Wody Polskie, dostępny z poziomu przeglądarki internetowej, jak i poprzez aplikację mobilną obsługującą systemy Android oraz iOS.


System  posiada 3 moduły:
  • Moduł planowania tras - umożliwiający wyznaczenie trasy rejsu i nawigację po niej. Podczas nawigowania na bieżąco przedstawia niezbędne dla żeglugi informacje dotyczące obiektów, komunikatów nawigacyjnych (również w czasie przyszłym – można sprawdzić w jakim terminie będzie zamknięcie drogi wodnej lub śluzy), zdarzeń utrudniających żeglugę, prześwitów czy głębokości tranzytowych (jest połączony on-line z bazą hydrologiczną IMGW).

Pozwala również zgłaszać nieprawidłowości i niebezpieczeństwa napotkane na drodze. Ponoć już niedługo wybierając przystań, można będzie można sprawdzić, czy są w niej wolne miejsca.

  • Moduł zjawisk lodowych - prezentujący dane dotyczące występujących zjawisk lodowych.
  • Moduł obsługi rozliczeń - umożliwia zakup biletu elektronicznego uprawniającego do przekroczenia śluz. Istnieje możliwość dokonania płatności z wyprzedzeniem (bilet jest ważny przez 30 dni od daty zakupu), za kilka śluz oraz wiele jednostek pływających w ramach jednego biletu (to funkcja przydatna np. dla obozów żeglarskich). Bilet można też wykupić za pomocą aplikacji mobilnej na miejscu, podczas oczekiwania na śluzowanie.Opłata możliwa jest za pomocą szybkiego przelewu bankowego lub płatności BLIK.
  •  

System jest ww fazie rozwoju i na bieżąco są w nim uruchamiane nowe funkcje. Sprawdźcie.
https://wir.wody.gov.pl/aktualnosci/wirtualny-informator-rzeczny/

Opinie i komentarze

Komentarze (2)

Tylko Konfederacja głosowała przeciw zielonemu ładowi sradowi i tylko konfederacja podaje rzetelne informacje ,skorumpowane media,skorumpowana prokuratura i sądy ,polityczna policja to to zafundowała nam partia PiS ,KO,Trzecia Droga,lewica ! Tylko konfederacja dba o Polaków i będzie dbała o nas!PiS również głosował za zielonym ladem a teraz się *** kłamczuchy tak jak i KO d,oafostwo niemieckie !! Tylko Konfederacja Polacy się budza!!Francuzi już się obudzili i zagłosowali za Marian le pen a macronic już szykuje przedterminowe wybory !!

PIS wygrywa,PIS rządzi ave Jarosław!

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt