REKLAMA
Data dodania: 22.01.2024
Powołano nowego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie
Po niemal dokładnie 8 latach doszło do zmiany na najważniejszym stanowisku w garnizonie warmińsko-mazurskiej Policji. Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na wniosek Komendanta Głównego Policji dotychczasowego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie nadinsp. Tomasza Klimka zastąpił mł. insp. Paweł Krauz.
Takiego wydarzenia w garnizonie warmińsko-mazurskim nie było od dawna. W piątek (19.01.2024) po niemal dokładnie 8 latach od dnia objęcia stanowiska Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie przez nadinsp. Tomasza Klimka doszło do zmiany. Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na wniosek Komendanta Głównego Policji dotychczasowego szefa warmińsko-mazurskiej Policji zastąpił mł. insp. Paweł Krauz, który do tej pory był Komendantem Powiatowym Policji w Piasecznie, któremu zostały powierzone obowiązki szefa warmińsko-mazurskiego garnizonu.


Nadinsp. Tomasz Klimek służbę w Policji rozpoczął w 1991 roku w Komendzie Rejonowej Policji w Mrągowie. Początkowo związany ze służbą prewencyjną, od 1995 roku pracował w służbie kryminalnej. Insp. Klimek od 2003 r. zajmuje w policji stanowiska kierownicze. I tak, od 2006 r. pełnił służbę na stanowisku Komendanta Komisariatu Policji w Biskupcu, od 2007 r. Komendanta Powiatowego Policji w Ostródzie, a od listopada 2010 r. Komendanta Powiatowego Policji w Mrągowie. W styczniu 2016 został powołany na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, zajmując je przez rekordowo długi czas, będąc nie tylko najdłużej urzędującym komendantem w garnizonie warmińsko-mazurskim, ale też najdłużej urzędującym komendantem wojewódzkim w kraju.

Nowym szefem warmińsko-mazurskich policjantów został mł. insp. Paweł Krauz, który służbę w Policji rozpoczął w 1996 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Wołominie. Przez lata swojej kariery zawodowej związany był z pionem prewencji, kryminalnym oraz dochodzeniowo-śledczym. Zajmował szereg stanowisk wykonawczych, a następnie kierowniczych, m.in. jako Komendant Komisariatu Policji Warszawa Ursynów, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Pruszkowie, a od 2020 r. Komendant Powiatowy Policji w Piasecznie.

Żródło: KPP Pisz

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Ogier Janina

W Piszu zmieniać te bagno pisowskie co na mandatach ludzi żerują bydlaki

Wacek

Desant z zewnątrz trwa na wszystkich frontach

Kola

Ciekawe kiedy w Piszu zmienią?

Pisowcy

Jak najszybciej

Alok

Co złego Tobie zrobił komendant, że chcesz jego zmiany? Mam nadzieję, że odpowiesz? bo też ciekawy jestem ?

Cichy

Beszczelni ludzie!!!

Chciałeś to musz

Żartuje na mandatach i głosi rano niezgodne z prawem kazania dla swoich podwładnych pasuje ?

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt