Data dodania: 25.02.2021  |  wyświetlenia: 1680
Trzonki: Skoda w rowie, kierowca pijany
Mając ponad 2,5 promila i orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów wjechał w nocy skodą do rowu.
Dzisiejszej nocy (25.02) tuż po godz. 3.00, na trasie Pisz-Orzysz kierujący pojazdem marki Skoda Octavia zjechał z drogi do przydrożnego rowu. Zdarzenie to miało miejsce w okolicach miejscowości Trzonki.

Policjanci zauważyli stojącego przy samochodzie mężczyznę. Ustalili, że pojazdem marki Skoda Octavia kierował 44-letni mieszkaniec gminy Pisz. Nie wymagał on pomocy medycznej. Funkcjonariusze nie mieli żadnych wątpliwości, że kierowca jest nietrzeźwy, bo rozmawiając z nim wyraźnie czuli od niego alkohol. Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Do tego policjanci ustalili, że 44-latek ma aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Orzeczony mu został w lipcu 2018 roku i obowiązywał go do lipca tego roku.


Mężczyzna początkowo twierdził, że to on kierował autem. Po chwili zmienił wersję wydarzeń twierdząc, że za kierownicą siedział kolega, który uciekł. W tej sytuacji funkcjonariusze zdecydowali o zatrzymaniu kierowcy w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu 44-latek usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz zarzut złamania zakazu orzeczonego przez sąd.

Za popełnienie tych przestępstw kierującemu skodą grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Pisz

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt