Data dodania: 24.02.2021  |  wyświetlenia: 1164
Staną przed sądem za kradzież słodyczy
Zdjęcie jest ilustracją tekstu
Dwaj mieszkańcy Pisza oskarżeni o kradzież czekolad i pralinek w jednym z miejscowych sklepów samoobsługowych.
Sprawcy ustaleni zostali na podstawie zapisu monitoringu. Jeden z mężczyzn ukradł 10 tabliczek czekolady i 3 opakowania pralinek o łącznej wartości blisko 200 złotych. Drugi dokonał kradzieży 3 czekolad i tyle samo bombonierek na kwotę około 80 złotych. Obaj mężczyźni za popełnione wykroczenie kradzieży odpowiedzą przed sądem.

Na kamerach widać, jak do sklepu wszedł mężczyzna, który poszedł w kierunku półek ze słodyczami. W pewnym momencie schował do plecaka 3 opakowania czekolad i tyle samo pralinek, a następnie wyszedł ze sklepu nie płacąc za nie. Wartość skradzionego przez niego towaru to kwota blisko 80 złotych. Sprawcą widocznym na monitoringu okazał się 29-letni mieszkaniec Pisza.

Drugiej kradzieży dokonał także mężczyzna. Pod bluzę i za pasek spodni schował 10 tabliczek czekolady i 3 opakowania bombonierek. Wykorzystując nieuwagę personelu wyszedł ze sklepu nie płacąc za słodycze. Kradzieży tej dokonał 39-letni mieszkaniec Pisza.

Obaj mężczyźni są dobrze znani policjantom z wcześniejszych kradzieży w sklepach Po skompletowaniu materiału dowodowego funkcjonariusze skierują obie sprawy do sądu. Za popełnienie wykroczenie kradzieży mieszkańcom Pisza grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Źródło: KPP Pisz
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt