Data dodania: 22.02.2021  |  wyświetlenia: 1297
Pomagał sąsiadowi, potem go okradł
Skradziona piła odnalazła się w lombardzie
Piscy policjanci przedstawili zarzut kradzieży z włamaniem do piwnicy 22-letniemu mieszkańcowi Pisza.
Mężczyzna ten pomagał sąsiadowi, który dał mu na chwilę pęk swoich kluczy o czym zupełnie zapomniał. Krótko po tym z piwnicy zginęła piła spalinowa wartości 700 złotych. Sprawcą okazał się pomocny sąsiad, który wszedł do piwnicy przy użyciu oryginalnych kluczy.

Do piskiej komendy przyszedł mężczyzna informując, że z piwnicy zginęła mu piła spalinowa wartości 700 złotych. Znalazł ją w jednym z miejscowych lombardów. O kradzież podejrzewał swojego sąsiada.

Z relacji zgłaszającego wynikało, że poprosił swojego sąsiada o pomoc w wyniesieniu palety z korytarza piwnicznego. Na chwilę dał mu pęk swoich kluczy. Były tam klucze m.in. do mieszkania i piwnicy. Zupełnie o tym zapomniał.

Po jakimś czasie zszedł do piwnicy po narzędzia. Drzwi otworzył zapasowym kluczem. Zauważył, że brakuje piły spalinowej, która stała na środku. Nie było żadnych śladów włamania. Najwyraźniej ktoś wszedł do środka przy użyciu oryginalnych kluczy. Był to najprawdopodobniej 22-latek, który wcześniej mu pomagał. Sugestie zgłaszającego okazały się słuszne.

Policjanci zatrzymali 22-latka podejrzanego o dokonanie kradzieży z włamaniem do piwnicy, skąd zginęła piła spalinowa wartości 700 złotych. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Dodał, że ukradł ten sprzęt, a następnie sprzedał w lombardzie, bo potrzebował pieniędzy, a klucze wyrzucił gdzieś w lesie.

Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Pisz
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt