Data dodania: 22.02.2021  |  wyświetlenia: 787
Weekend na drogach powiatu
Kierował autem mając 3 promile alkoholu
Weekend na drogach powiatu piskiego pod znakiem nietrzeźwych kierujących. Rekordzista jadący oplem miał ponad 3 promile i złamał sądowy zakaz.
W trakcie minionego weekendu, na drogach powiatu piskiego, policjanci zatrzymali aż 6 nietrzeźwych kierujących. Niechlubnym rekordzistą okazał się 36-letni mieszkaniec gminy Biała Piska, który kierował oplem mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Do tego złamał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, który wydany mu został w 2006 roku na czas nieokreślony. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z powiatu piskiego, podczas minionego weekendu, zatrzymali aż 6 nietrzeźwych kierujących.

Najbardziej nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 36-letni mieszkaniec gminy Biała Piska. Mężczyzna ten, w sobotnie południe, kierował pojazdem marki Opel Astra mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Do tego złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Orzeczony mu został w 2006 roku bezterminowo. Za popełnione przestępstwa 36-latkowi grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

W piątek (19 lutego br.) po godz. 22.00 w Piszu patrol drogówki zatrzymał do kontroli drogowej pojazd marki BMW. Za kierownicą siedział 23-letni mieszkaniec gminy Biała Piska. Badanie stanu trzeźwości tego mężczyzny wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

W godzinach popołudniowych tego samego dnia policjanci z Rucianego- Nidy skontrolowali pojazd marki Honda. Okazało się, że 46-letni mieszkaniec gminy Ruciane- Nida miał ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie. Do tego kierował autem nie posiadając uprawnień.
Blisko 2 promile miał rowerzysta, który jechał ulicami Rucianego – Nidy. Został zatrzymany do kontroli drogowej w niedzielę (21 lutego br) po godz. 15.00 przez policyjny patrol. Jednośladem jechał 47-latek.

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 2. Za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Jazda rowerem w stanie nietrzeźwości jest wykroczeniem zagrożonym karą aresztu albo grzywny nie niższej niż 50 złotych.

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt