Data dodania: 24.10.2020  |  wyświetlenia: 1279
19-latek z Orzysza przechowywał narkotyki w opakowaniach po chipsach
Znaczną ilość narkotyków policjanci znaleźli i zabezpieczyli w mieszkaniu 19-letniego mieszkańca Orzysza. Była to marihuana ukryta m.in. w opakowaniu po chipsach. Posiadanie konopii indyjskich jest przestępstwem.
W mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli susz roślinny, który przechowywany był w słoiku ukrytym między ubraniami w szafie, w foliowym woreczku oraz w opakowaniu po chipsach stojącym na biurku. Wstępne testy wykazały, że są to konopie indyjskie. Śledczy zabezpieczyli znaleziony susz, a następnie zważyli. Okazało się, że 19-latek posiadał ponad 80 gramów marihuany.

Jeśli badania laboratoryjne potwierdzą, że zabezpieczony susz to marihuana wówczas 19-latek będzie odpowiadał za posiadanie znacznych ilości środków odurzających. Grozi za to kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Piscy policjanci interweniowali w jednym z miejscowych sklepów samoobsługowych, gdzie pracownik ochrony zatrzymał mężczyznę podejrzanego o kradzież perfum wartości ponad 300 złotych.

Na miejscu kryminalni w rozmowie z pracownikiem ochrony ustalili, że podczas przeglądania zapisu monitoringu dostrzegł mężczyznę, który schował pod kurtkę perfumy i wyszedł ze sklepu nie płacąc za nie. Teraz zauważył tego samego mężczyznę przed sklepem i zatrzymał go. Był to dobrze znany funkcjonariuszom z wcześniejszych kradzieży 38-letni mieszkaniec Pisza. Znaleziono przy nim sześć torebek strunowych z suszem roślinnym. Wstępne badanie testerem wykazało, że jest to marihuana.

38-latek będzie odpowiadał za wykroczenie kradzieży perfum. Jeśli badania laboratoryjne potwierdzą, że zabezpieczony susz to marihuana wówczas mężczyzna ten usłyszy jeszcze zarzut posiadania środków odurzających. Jest to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 3.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt