Data dodania: 01.04.2020  |  wyświetlenia: 4161
Mieszkańcy Rucianego-Nidy złamali zakaz gromadzenia się
Z uwagi na zagrożenie koronawirusem w naszym kraju obowiązują pewne ograniczenia. Jednym z nich jest zakaz gromadzenia się więcej niż dwóch osób. Mieszkańcy łamią przepisy. Nad porządkiem czuwają policyjne patrole.
Zgodnie z dotychczas obowiązującymi przepisami nie można swobodnie przemieszczać się poza celami bytowymi, zdrowotnymi oraz zawodowymi. Obostrzenie to nie dotyczy jedynie dojazdu do pracy, wolontariatu oraz załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego. Obowiązuje także całkowity zakaz zgromadzeń spotkań, imprez czy zebrań.

Niestety nie wszyscy stosują się do tych obostrzeń. Tak właśnie było w przypadku trzech mieszkańców Rucianego – Nidy. Mężczyźni w wieku od 38 do 54 lat zostali wieczorem wylegitymowani przez policjantów na jednej z ulic miasta, gdyż naruszyli zakaz gromadzenia się. Za popełnione wykroczenie wszyscy trzej zostali ukarani mandatami karnymi.

W dniu dzisiejszym wprowadzone zostają w życie kolejne ograniczenia. Policjanci pełniąc służbę na ulicach powiatu piskiego będą sprawdzali czy obywatele wywiązują się z tych ograniczeń. W przypadku ich naruszenia funkcjonariusze będą wyciągali konsekwencje prawne. Z pewnością nie można liczyć na pouczenie z ich strony.


Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt