Data dodania: 04.02.2020  |  wyświetlenia: 5322
Ukradli z marketu wędliny. Zatrzymała ich piska drogówka
Pościgiem ulicami Pisza zakończyło się zatrzymanie sprawców kradzieży wędlin i innych artykułów spożywczych o łącznej wartości blisko 1000 złotych.
Policjanci piskiej drogówki postanowili zatrzymać do kontroli drogowej pojazd marki Mercedes na angielskich numerach rejestracyjnych. Na widok oznakowanego radiowozu kierowca mercedesa wyraźnie przyspieszył i zaczął uciekać. Bardzo szybko jednak został zatrzymany.
Samochodem tym jechało trzech mieszkańców Starogardu Gdańskiego w wieku od 23 do 38 lat. W trakcie kontroli drogowej policjanci znaleźli w bagażniku tego auta znaczną ilość paczkowanych kiełbas i szynek w sumie 45 sztuk oraz artykuły spożywcze. - informuje nadkom. Anna Szypczyńska, oficer prasowy KPP w Piszu - Mężczyźni twierdzili, że wyjeżdżają do Niemiec do pracy, dlatego wiozą tyle jedzenia, aby mieć na zapas. Policjantom od razu wydało się to bardzo podejrzane.
Bardzo szybko policjanci ustalili, że cała zawartość bagażnika została skradziona godzinę wcześniej w jednym z marketów na terenie powiatu piskiego, o czym nie wiedzieli jeszcze nawet jego pracownicy. Po sprawdzeniu monitoringu potwierdzili wersję funkcjonariuszy, że to właśnie osoby jadące tym mercedesem wyjechały ze sklepu koszykiem pełnym zakupów i za nic nie zapłacili.

W tej sytuacji wszyscy trzej mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Po wyjaśnieniu całej sprawy i zebraniu materiału dowodowego mieszkańcy Starogardu Gdańskiego usłyszeli zarzuty dotyczące popełnienia kradzieży. Nie kwestionowali swojej winy. Grozi im teraz kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. Wyższą karą w wymiarze 7 lat i 6 miesięcy zagrożony jest 38-latek, który dopuścił się tego przestępstwa w okresie tzw. recydywy.

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt