Data dodania: 10.01.2020  |  wyświetlenia: 1989
Jechał przez Orzysz z prędkoscią 112km/h
Zatrzymane prawo jazdy, mandat i punkty karne - to konsekwencje przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym przez kierującego samochodem marki Peugeot.
W czwartek (9 stycznia br.) około godz. 12.00 patrol piskiej drogówki w Orzyszu zatrzymał do kontroli drogowej pojazd marki Peugeot. Powodem kontroli była nadmierna prędkość. Pomiar dokonany przez policjantów wykazał 112 km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h.
W trakcie kontroli drogowej funkcjonariusze ustalili, że za kierownicą osobówki siedział 55-letni mieszkaniec Pisza - informuje kom. Anna Szypczyńska, oficer prasowy KPP w Piszu - Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za powyższe wykroczenie, policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Kierowca został też ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych, a na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych.
Policjanci z Rucianego – Nidy po godz. 16.00 tego dnia, na terenie gminy, zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki BMW. Kierował nim 22-letni mieszkaniec Pisza. W trakcie sprawdzania danych osobowych kierującego w policyjnych systemach informatycznych funkcjonariusze ustalili, że 22-latek ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Zakaz ten obowiązuje go od czerwca 2019 roku do czerwca 2022 roku. Niestosowanie się do orzeczonych przez sąd środków karnych jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt