Data dodania: 17.10.2019  |  wyświetlenia: 1132
66-latek pobił żonę. Przemoc trwała latami
Zdjęcie jest ilustracją tekstu
Mieszkaniec gminy Orzysz najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie śledczym.
Orzyscy kryminalni zatrzymali 66-letniego mieszkańca gminy podejrzanego o znęcanie się nad żoną. Otrzymali bowiem informację od syna pokrzywdzonej, że nocą została pobita przez męża.
Wyjaśniając okoliczności tego zdarzenia funkcjonariusze ustalili, że 66-latek od prawie 40 lat stosował przemoc wobec małżonki - mówi kom. Anna Szypczyńska, Oficer Prasowy KPP w Piszu - Mężczyzna ten znęcał się nad żoną zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Wszczynał bez powodu awantury w trakcie, których wyzywał kobietę słowami wulgarnymi. Wielokrotnie zdarzało się, że bił małżonkę pięściami po głowie, twarzy i ciele, a nawet ją dusił.
Na podstawie zebranego materiału dowodowego śledczy ustalili, że przemoc domowa w tej rodzinie trwała od 37 lat. 66-letni sprawca usłyszał zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się nad żoną. Decyzją sądu mieszkaniec orzyskiej gminy został tymczasowo aresztowany na okres 2 miesięcy. Za znęcanie się nad najbliższymi grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt