Data dodania: 03.09.2019  |  wyświetlenia: 1708
Nietrzeźwy kierowca zatrzymany na trasie Turośl-Hejdyk
33-letni kierowca miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Do tego złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Grozi mu teraz kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.
W poniedziałek, 2 września patrol piskiej drogówki pełnił służbę na terenie gminy. Przed godz. 21.00 na trasie Turośl-Hejdyk zatrzymał do kontroli drogowej pojazd marki Fiat. Sposób jazdy kierującego tym autem sugerował, że może być pod działaniem alkoholu.
Już po otwarciu drzwi samochodu funkcjonariusze nie mieli żadnych wątpliwości. Od kierowcy wyraźnie czuć było alkohol - informuje kom. Anna Szypczyńska, Oficer Prasowy KPP w Piszu - Pojazdem tym kierował 33-letni mieszkaniec gminy Łyse. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.
W trakcie wykonywania dalszych czynności w sprawie nietrzeźwego kierującego policjanci ustalili, że ma on orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych obowiązujący go od grudnia 2018 roku do grudnia 2021 roku. W tej sytuacji 33-latek będzie odpowiadał za przestępstwo prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Jest to czyn zagrożony karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt