Data dodania: 18.07.2019  |  wyświetlenia: 1327
Dachowanie auta niedaleko Rostek Skomackich
Wypadek na drodze powiatowej prowadzącej do wsi Rostki Skomackie.
17 lipca 2019 ok godz. 21:00  doszło do wypadku samochodu osobowego. Pojazd znajdował się poza jezdnią, leżał na prawym boku oparty o drzewo. W zdarzeniu brała udział jedna osoba, uwięziona w pojeździe wskutek zaciśniętych pasów bezpieczeństwa.
Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, stabilizacji pojazdu oraz ewakuacji poszkodowanego z pojazdu i przekazaniu Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Uczestnik zdarzenia – po przebadaniu przez ratownika medycznego – pozostał na miejscu zdarzenia, nie doznając większych obrażeń - mówi st. kpt. Grzegorz Kuliś, Oficer Prasowy KP PSP w Piszu KP PSP w Piszu.

Jak ustalili funkcjonariusze, kierujący pojazdem marki Renault Megane najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Auto zjechało do przydrożnego rowu, gdzie uderzyło w drzewo. 67-letni kierowca miał prawie 1 promil alkoholu w organizmie. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności. - informuje kom. Anna Szypczyńska, Oficer Prasowy KPP w Piszu.
W działaniach brały udział trzy zastępy PSP, zastęp Wojskowej Straży Pożarnej z Orzysza oraz trzy zastępy OSP. Z uwagi na fakt, iż zdarzenie miało miejsce w tzw. obszarze chronionym, w działaniach brał udział zastęp PSP z Ełku oraz OSP z powiatu ełckiego.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt