Data dodania: 08.07.2019  |  wyświetlenia: 2267
Weekend na piskich drogach
Wypadek drogowy, 4 nietrzeźwych kierujących, kierowca pod wpływem narkotyków i zatrzymane prawo jazdy za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym. To bilans minionego weekendu na piskich drogach.
Do wypadku drogowego doszło w sobotę, 6 czerwca przed godz. 9.00 w miejscowości Piaski, gm. Ruciane – Nida, gdzie kierujący pojazdem marki BMW uderzył w przydrożne drzewo.
Jak ustalili policjanci, pracujący na miejscu zdarzenia, 24-letni mieszkaniec Zambrowa, najprawdopodobniej w wyniku nadmiernej prędkości, stracił panowanie nad autem i uderzył bokiem pojazdu w drzewo - informuje kom. Anna Szypczyńksa, Oficer Prasowy KPP w Piszu - Kierowca był nietrzeźwy. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna przewieziony został do szpitala. Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że doznał ogólnych potłuczeń.

Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. To nie jedyny nietrzeźwy kierowca zatrzymany przez policjantów w miniony weekend.

Tego samego dnia po godz. 16.00 patrol piskiej drogówki zatrzymał do kontroli drogowej w miejscowości Nowe Guty pojazd marki Dacia. 52-letni obywatel Niemiec kierował tym autem mając blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie, co stanowi wykroczenie. Natomiast tuż po północy w Piszu na ul. Wyzwolenia patrol zatrzymał do kontroli drogowej pojazd marki Ford Focus. Kierującym był 33-letni mieszkaniec Warszawy. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

W niedzielę, 7 czerwca przed godz. 23.00 w Białej Piskiej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej motorower marki Zipp. Kierował nim 58-letni mieszkaniec gminy. Funkcjonariusze wyraźnie czuli alkohol od mężczyzny. Sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie.
W trakcie wykonywania dalszych czynności z udziałem motorowerzysty policjanci ustalili, że złamał on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, który obowiązywał go od 2016 roku do października 2019 roku. Naruszenie tego zakazu jest przestępstwem zagrożonym karą do 5 lat pozbawienia wolności - informuje oficer prasowy.
W niedzielę około godz. 18.00 w Piszu policjanci zatrzymali do kontroli pojazd marki Citroen. Mieli bowiem podejrzenia, że kierujący jest nietrzeźwy. Okazało się, że 32-letni mieszkaniec powiatu wołomińskiego kierował autem będąc pod działaniem amfetaminy. Kierowca i 23-letni pasażer zostali zatrzymani w policyjnym areszcie do czasu wyjaśnienia sprawy.

I jeszcze jeden przykład nieodpowiedzialnego zachowania kierowcy. W miejscowości Grzegorze, gm. Orzysz, patrol drogówki zatrzymał do kontroli drogowej pojazd marki Yamaha.Kierujący motocyklem przejeżdżał przez miejscowość z prędkością 110 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. Tym samym 50-letni mieszkaniec powiatu giżyckiego w sposób rażący przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Za popełnione wykroczenie policjanci zatrzymali mu prawo jazdy i ukarali mandatem karnym.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt