Data dodania: 22.02.2019  |  wyświetlenia: 990
33-latek był sąsiadem pokrzywdzonej
Brał co popadnie. Garażowy złodziej zatrzymany
Piscy policjanci rozpracowali złodzieja, który jesienią ubiegłego roku na terenie Gminy Pisz okradł garaż.
Sprawca dostał się do garażu przez niewielkie okienko. Prawdopodobnie miał zamiar wynieść stamtąd elektronarzędzia. Tych jednak nie znalazł. W związku z  czym jego łupem padły drobne mało wartościowe przedmioty. Z garażu zginęły trzy dywany, chodniczek, metalowe pojemniki z kłódkami i kluczami, narzędzia ogrodowe, cztery podkładki antypoślizgowe na schody i inne przedmioty.Dochodzenie to zostało umorzone z powodu niewykrycia sprawcy - komentuje kom. Anna Szypczyńska, Oficer Prasowy KPP w Piszu - Jednak kilka dni temu kryminalni wrócili to tej sprawy. Na podstawie zebranego materiału dowodowego i przeprowadzonych czynności operacyjnych ustalili i dotarli do mężczyzny podejrzanego o dokonanie tej kradzieży. Zatrzymali w tej sprawie 33-letniego mieszkańca gminy Pisz, sąsiada pokrzywdzonej.
W jego mieszkaniu policjanci znaleźli i zabezpieczyli cztery podkładki antypoślizgowe na schody, które zginęły z garażu. Idąc tym tropem kryminalni odzyskali pozostałe przedmioty. Mężczyzna przyznał się, że ukrył je w lesie. Wartość skradzionych przedmiotów oszacowano na 1300 złotych. Za dokonanie kradzieży 33-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara net 5 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt