Data dodania: 20.02.2019  |  wyświetlenia: 894
Mężczyznę przewieziono do zakładu karnego
Zatrzymany rowerzysta był poszukiwany przez organy ścigania
Zdjęcie jest ilustracją tekstu
Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę, którego sposób jazdy sugerował, że może być pod działaniem alkoholu. Funkcjonariusze ustalili też, że rowerzysta jest poszukiwany przez organy ścigania.
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Orzyszu otrzymali informację, że w pobliżu ogródków działkowych jedzie nietrzeźwy rowerzysta. Natychmiast pojechali to sprawdzić.
Na ul. Wyzwolenia w Orzyszu patrol zauważył mężczyznę jadącego rowerem - informuje kom. Anna Szypczyńska, Oficer Prasowy KPP w Piszu -  Jego sposób jazdy sugerował, że jest nietrzeźwy. Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli drogowej. Jak się okazało rowerem jechał 26-letni mężczyzna. Policjanci wyraźnie czuli od niego alkohol. Badanie stanu trzeźwości rowerzysty wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.
W trakcie wykonywania dalszych czynności z udziałem 26-latka funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ten jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Grudziądzu. Ma bowiem do odbycia karę pozbawienia wolności za zniszczenie mienia. W tej sytuacji zatrzymali 26-latka w policyjnym areszcie, skąd przewieziony został do zakładu karnego.

Rowerzysta odpowie przed sądem za jazdę jednośladem w stanie nietrzeźwości. Za popełnienie tego wykroczenia grozi kara aresztu albo grzywny nie niższej niż 50 złotych.

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt