Data dodania: 11.06.2018  |  wyświetlenia: 1561
Mieszkaniec Białej Piskiej miał ponad 3 promile alkoholu
Traktorem na promilach
Bilans weekendu to 7 nietrzeźwych kierujących na drogach powiatu piskiego i kolejny, trzeci w tym sezonie, pijany sternik.
58-letni mieszkaniec gminy Biała Piska kierował ciągnikiem mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie. W miniony weekend na drogach powiatu piskiego zatrzymano siedmiu nietrzeźwych kierujących.
Kierowca ciągnika został zatrzymany do kontroli drogowej w sobotę, 9 czerwca po godz. 21.00, dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu. - informuje kom. Anna Szypczyńska, Oficer Prasowy Komendanta KPP w Piszu-  Badanie stanu trzeźwości traktorzysty wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna zatrzymany został w policyjnym areszcie do czasu wyjaśnienia sprawy.
Tego samego dnia po godz. 19.00 policjanci z Rucianego – Nidy zatrzymali na terenie gminy rowerzystę, który miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.
W niedzielę 10 czerwca funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie, że na terenie gminy Ruciane – Nida mercedes wjechał do bagna - kontynuuje oficer prasowy - 22-letni kierowca tego pojazdu samodzielnie wyszedł z samochodu. Nic mu się nie stało. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Badanie wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Jak ustalili funkcjonariusze 22-latek kierując mercedesem najprawdopodobniej na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zjechał z drogi wjeżdżając do bagna. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie do czasu wyjaśnienia sprawy.
Również w niedzielę na jeziorze Roś zatrzymano nietrzeźwego sternika. To 48-letni mieszkaniec Białej Piskiej, który miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie.To już trzeci przypadek pływania po alkoholu w tym sezonie.


Pływanie łodzią motorową jako sternik w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności. Za prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu grozi kara aresztu albo grzywny nie niższej niż 50 złotych. Za popełnienie tych czynów grozi też utrata prawa jazdy.

Piscy policjanci przypominają, że w Komendzie Powiatowej Policji w Piszu przy ul. Armii Krajowej 1 w recepcji jest alkomat. Mając wątpliwości, co do swojego stanu trzeźwości wystarczy przyjść i z niego skorzystać. Alkomat jest bezpłatny i czynny całodobowo.

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt