REKLAMA
Data dodania: 13.05.2024
Udaremniono kolejne wyścigi samochodowe
W tym aucie światła włączały się w rytm muzyki. Dowód rejestracyjny zatrzymany
Policjanci piskiej drogówki, już po raz kolejny, nie dopuścili do nielegalnych wyścigów samochodowych, które miały się odbyć w sobotni wieczór na ulicach naszego miasta oraz Rucianego-Nidy.
Wszelkiego rodzaju drifty i wyścigi samochodowe na drogach publicznych stanowią ogromne zagrożenie bezpieczeństwa nie tylko dla samych uczestników takich wydarzeń, ale także, a może przede wszystkim, dla osób postronnych. Chcąc zapobiec niebezpiecznym zdarzeniom na ulicach Pisza policjanci, już po raz kolejny, nie dopuścili do zorganizowania wyścigów samochodowych, które miały się odbyć w Piszu i w Rucianem – Nidzie.
W sobotni wieczór (11 maja br.) funkcjonariusze piskiej drogówki skontrolowali 21 samochodów gotowych do udziału w nielegalnym rajdzie samochodowym ulicami Pisza. Policjanci zatrzymali 20 dowodów rejestracyjnych. Ujawnili 20 wykroczeń, z czego 17 zakończyło się mandatami za niewłaściwy stan techniczny pojazdów. Średnia wysokość takiego mandatu to kwota około 1500 zł. W trzech przypadkach policjanci skierują wniosek do sądu. - mówi nadkom. Anna Szypczyńska, oficer prasowy KPP w Piszu.
Funkcjonariusze przestrzegają wszystkich, którzy chcą zamienić drogę publiczną w tor wyścigowy, że brawura, brak wyobraźni i lekceważenie przepisów ruchu drogowego mogą skończyć się tragicznie. Mandat karny może w konsekwencji okazać się najłagodniejszą formą kary.

Policjanci apelują o to, aby doskonalić swoje sportowe umiejętności w miejscach do tego przeznaczonych, tj. w ośrodkach doskonalenia techniki jazdy. Na sportową jazdę samochodem, w otwartym ruchu ulicznym ulicami naszego miasta i powiatu, nie ma przyzwolenia. Pamiętajmy, że wyścigi samochodowe w mieście niosą za sobą poważne ryzyko tragicznych zdarzeń i śmiertelne niebezpieczeństwo.

Jednym z kontrolowanych pojazdów było BMW, w którym światła zapalały się w rytm muzyki, co widać na załączonym filmiku: pisz.policja.gov.pl/o16/aktualnosci/120805,Po-raz-kolejny-piska-drogowka-nie-dopuscila-do-nielegalnych-wyscigow-samochodowy.html

Źródło: KPP Pisz

Opinie i komentarze

Komentarze (13)

Chłopaki stali na parkingu i nikomu nie przeszkadzali, nie pałowali, było cicho, ale piska policja musi wlepiać mandaty za *** np: nie dokręcone koło zapasowe, brak jednej żarówki podświetlenia tablicy czy delikatnie luźny fotel kierowcy. Brawo piska policja, dalej łapcie młodych chłopaków za chcesz spędzenia czasu poza domem.

Postać to sobie mogą w kolejce na poczcie. Natomiast wszelkiego rodzaju złom, który nie spełnia norm technicznych, norm hałasu, norm bezpieczeństwa etc. nie ma prawa wyjechać na drogę publiczną i powinien być odholowany na koszt właściciela. Coś takiego poruszać się może co najwyżej na lawecie, a nie po drodze. Zabierać dowody rejestracyjne, walić mandaty i odholowywac. Natomiast złapanych na przekraczaniu prędkości dodatkowo karać wysokimi mandatami oraz zabierać prawo jazdy. Zero tolerancji. Inaczej tej glupoty się nie wytępi.

Musi powstać inicjatywa społeczna w grupie ok 500 osób i spotykać się na mieście albo tysiąc osób ,niech przyjeżdżają wtedy zobaczymy czy zabiorą.Polacy srają na widok psów ,zobaczcie Berlin tak Libańczycy krociiotko z nimi idą albo Szwecja to mi się podoba uahahahahaah

Do pyskujących zasrańców: wy chore ***...

Chwdp całe życie JP! Wszyscy głośni JP JP JP.

N20 a może do szkoły lepiej iść albo jesreś ruski trol

Pszyganiał kocur gankowi

Potrzeba więcej tego typu akcji, ale też codziennych patroli (także tych zza krzaka). Nastała jakaś kretyńska moda na jazdę gruchotami bez tłumików, które poruszają się w obszarze zabudowanym z prędkością ponad 100 km/h. Na różnej maści socjopatow I psychopatow nie działa zadenninny argument jak sankcje. Powinny być rutynowe codzienne kontrole tego typu pojazdów, gdyż nie spełniają one norm.halasu, a często także norm bezpieczeństwa. Zabieranie dowodów rejestracyjnych i mandaty to za mało. Należy od razu zlecać odholowanie takiego pojazdu na koszt właściciela gdyż taki pojazd w ogóle nie powinien wyjechac na drogę. I nakładać sromotne mandaty, maksymalne. Inaczej się tej patologii nie wytepi. W Rucianem Nidzie to istny koszmar. Sprzyjają temu długie i proste odcinki jak ul. Gałczyńskiego, Słoneczna i Al. Wczasów. To co tam się dzieje to zakrawa na działania jakichś psycholi. Apel do Policji o bardziej intensywne działania, codzienne i systematyczne. Najlepiej zza krzaka i zabierać prawo jazdy, walić mandaty i odholowywac blachosmrody na policyjne parkingi na koszt właścicieli. Ludzie mają już disc różnych socjopatow i chcą żyć w spokoju i bezpieczeństwie. Nie może być tak że garstka gnojkow terroryzuje całe osiedla. I badać na obecność narkotyków.

Dobrze się czujesz społeczniaku? Daj im spokój.

Potwierdzam i w pełni się zgadzam.

CO za dzban z ciebie :D

Jeśli rzeczywiście gnojki chcieli się ścigać tymi ruinami to popieram działanie policji, być może ocalili czyjeś zdrowie lub życie, jeśli jednak tylko zrobili sobie zlot na parkingu to zdejmijcie mundur i przeproście matki patałachy.

Zapewne druga opcja

Dla Was przestempstwo dla nas styl rzycia

Panowie w sobotni wieczór zrobili sobie łapankę w której zatrzymywali dowody za "oślepiające jak dla nich" podświetlenie rejestracji lub inne bzdety. Popieram zatrzymywanie dowodów za "alpejskie" lampy, ale nie za bzdety aby liczby sie zgadzały dla osób które chcą dotrzeć do domu i nic więcej.

XDD śmieszne jest to że karają młode osoby które lubią pasje motoryzacyjną i zabierają dowody za lotkę niezła jest ta nasza piską policją może wkoncu by się czym normalnym zajęli a nie łapaniem młodych zajawkowiczów którzy nie robią wyścigów nocnych a zwykły spot na którym ludzie sobie gadają i oglądają fury innych.

Rumun do boju,komentuj

Kiedy piska policja odniesie się do komentarzy świadków zdarzenia, jakoby pewna Pani Policjant wcale nikogo nie wyciągnęła z wody i nie uratowała, a zrobili to przypadkowi żeglarze i OSP Ruciane-Nida? Minął rok, ordery rozdane, lud olany

Ale wyczyn,chore miasto

Skąd pewność, że miały to być wyścigi, a nie zwykły spot?

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt