REKLAMA
Data dodania: 03.04.2024
Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności
Kradzieże, groźby, narkotyki. 38-latek z długą listą zarzutów
Policjanci z Orzysza zatrzymali 38-letniego mężczyznę podejrzanego o dokonanie licznych przestępstw na terenie miasta. Były to głównie kradzieże z włamaniem, ale także naruszenie miru domowego, kierowanie gróźb karalnych oraz posiadanie narkotyków. Zatrzymany usłyszał w sumie dziesięć zarzutów. Grozi mu kara nawet 15 lat pozbawienia wolności.
Policjanci z Komisariatu Policji w Orzyszu zatrzymali 38-latka, któremu przedstawili długą listę 10 zarzutów popełnienia różnego rodzaju przestępstw, na terenie Orzysza.
Kryminalni ustalili, że 38-latek w styczniu tego roku dwukrotnie wdarł się do mieszkania znajomej i wbrew jej żądaniu nie chciał go opuścić. Zniszczył jej telewizor, mikrofalówkę, domofon, prostownicę oraz wiele innych przedmiotów. Właścicielka wyceniła wartość strat na kwotę 6800 zł. W związku z tym zatrzymany mężczyzna usłyszał dwa zarzuty naruszenia miru domowego, w tym jeden połączony ze zniszczeniem mienia. - informuje nadkom. Anna Szypczyńska, oficer prasowy KPP Pisz.
Innym razem, ten sam mieszkaniec Orzysza, kilkukrotnie groził tej kobiecie spowodowaniem u niej obrażeń ciała. Wysyłał jej też wiadomości tekstowe zawierające takie groźby. Wzbudziły one u pokrzywdzonej obawy, że rzeczywiście mogą być spełnione. Zgłosiła więc sprawę na policję. Tym samym zatrzymany usłyszał kolejny zarzut. To kierowanie gróźb karalnych.

Do tego doszło jeszcze sześć zarzutów za kradzieże z włamaniem, w tym aż pięć za usiłowanie. Jak ustalili śledczy 38-latek w styczniu tego roku włamał się do pomieszczeń gospodarczych w Orzyszu, do garaży i do piwnicy w bloku. Wchodził po przecięciu skobla przy drzwiach. Najciekawsze jest to, że włamywał się do pomieszczeń, w których nie było przedmiotów będących w jego zainteresowaniu. Udało mu się ukraść tylko jedną rzecz. Była to głowica do sektora elektrycznego wartości 100 zł, którą zabrał z pomieszczeń gospodarczych. To jeszcze nie koniec długiej listy zarzucanych mu czynów. Na koniec dochodzi jeszcze posiadanie blisko 60 gramów narkotyków w postaci amfetaminy, którą funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli w jego mieszkaniu.

Zatrzymanemu mieszkańcowi Orzysza grozi surowa kara nawet 15 lat pozbawienia wolności, bo przestępstw tych dokonał w okresie tzw. recydywy.
Opinie i komentarze

Komentarze

Z powodu występowania nieodpowiednich treści oraz oszczerstw, zmuszeni jesteśmy do czasowego wyłączenia sekcji komentarzy. Naszym celem jest utrzymanie pozytywnej i bezpiecznej atmosfery dyskusji dla wszystkich użytkowników.
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt