REKLAMA
Data dodania: 02.04.2024
102km/h przy ograniczeniu 50km/h
Piraci drogowi ukarani. Świąteczny raport drogówki
Święta Wielkanocne, na piskich drogach, minęły bardzo bezpiecznie. Nie doszło do żadnego wypadku drogowego, a jedynie do trzech niegroźnych kolizji. Jeden z kierowców straci prawo jazdy za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym.
Za nami święta, które na piskich drogach, minęły bardzo spokojnie i bezpiecznie. Policjanci nie odnotowali żadnego wypadku, a jedynie trzy niegroźne kolizje drogowe. Nie było też nieodpowiedzialnych kierowców, którzy wsiedli za kierownicę będąc pod działaniem alkoholu.
Był za to kierujący samochodem marki Renault, który stracił prawo jazdy za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym. Został zatrzymany do kontroli drogowej w niedzielę (31 marca br.) po godz. 9.00 w miejscowości Szczechy Wielkie. Przy ograniczeniu dopuszczalnej prędkości do 50 km/h, kierowca renault miał na liczniku 102 km/h. Samochodem tym kierował 21-letni mieszkaniec gminy Biała Piska. Za popełnione wykroczenie policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy, do tego nałożyli 13 punktów karnych i ukarali mandatem w wysokości 1500 zł. - informuje nadkom. Anna Szypczyńska, oficer prasowy KPP w Piszu.
Także w niedzielę przed godz. 16.00 w Piszu policjanci zatrzymali do kontroli drogowej motocyklistę. Pojazdem marki Honda kierował 23-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego, który na ul. Kościuszki nie zastosował się do znaku ,,linia podwójna ciągła”. Ponadto motocyklista nie posiadał wymaganych uprawnień. Za popełnione wykroczenia odpowie przed sądem. Grozi mu za to kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 zł. Do tego sąd orzeknie jeszcze zakaz prowadzenia pojazdów.

Źródło: KPP Pisz
Opinie i komentarze

Komentarze

Z powodu występowania nieodpowiednich treści oraz oszczerstw, zmuszeni jesteśmy do czasowego wyłączenia sekcji komentarzy. Naszym celem jest utrzymanie pozytywnej i bezpiecznej atmosfery dyskusji dla wszystkich użytkowników.
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt