REKLAMA
Data dodania: 12.02.2024
Podsumowanie weekendu na drogach
Weekend na drogach powiatu piskiego minął bezpiecznie. Policjanci nie odnotowali żadnego wypadku drogowego, a jedynie kilka niegroźnych kolizji. Zatrzymali jedną kierującą pod działaniem alkoholu oraz kierowcę, który miał cofnięte uprawnienia, a do tego był poszukiwany.
Ostatni weekend karnawału minął bezpiecznie na piskich drogach. Nie doszło do żadnego wypadku drogowego, a jedynie do trzech niegroźnych kolizji. Policjanci zatrzymali jednego kierowcę pod działaniem alkoholu. Było to w sobotę (10 lutego br.) po godz. 15.00 w miejscowości Zdory. Funkcjonariusze zatrzymali tam do kontroli drogowej pojazd marki Volvo. Kierowała nim 36-letnia mieszkanka piskiej gminy. Badanie jej stanu trzeźwości wykazało blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy. Za popełnione wykroczenie kierującej grozi kara aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 zł oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat.

W niedzielę (11 lutego br.) po godz. 18.00 w Orzyszu policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Audi. Kierował nim 33-letni mieszkaniec gminy Pisz. Kierujący był trzeźwy, ale wsiadł za kierownicę pomimo cofniętych mu uprawnień. Jest to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 2. W trakcie dalszej kontroli drogowej funkcjonariusze ustalili, że kierujący audi jest poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Piszu celem ustalenia miejsca pobytu. Po podpisaniu stosownego oświadczenia 33-latek został zwolniony przez funkcjonariuszy.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Takim

Wiec cos slabo pracuja skoro tak bo na przejsciach dla pieszych samochody niezatrzymuja sie przed pasami i nieprzepuszczaja pieszych ……..

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt